Strona główna Siatkówka PlusLiga Kolejne wzmocnienie Jurajskich Rycerzy!

Kolejne wzmocnienie Jurajskich Rycerzy!

0
Fot: plusliga.pl

Patryk Czarnowski został nowym zawodnikiem Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Siatkarz grający na pozycji środkowego związał się ze śląskim klubem dwuletnim kontraktem. 

Do czwartej ekipy zeszłego sezonu przeniósł się z PGE Skry Bełchatów, w której spędził ostatnie dwa sezony. Wcześniejsze lata swojej kariery spędził w AZSie Olsztyn, Jastrzębskim Węglu oraz ZAKSie Kędzierzyn-Koźle. Ma na swoim koncie 13 medali Mistrzostw Polski z czego trzy złote.

Patryk Czarnowski ma za sobą także występy w reprezentacji Polski. Zadebiutował w niej w 2010 roku, a sezon później zdobył z kadrą srebrny medal Pucharu Świata.

Patryk od lat jest jednym z czołowych zawodników Plusligi na pozycji środkowego – komentuje przybycie nowego zawodnika prezes klubu, Kryspin Baran. – W przeszłości prezentował barwy największych klubów w Polsce. Przychodzi do nas siatkarz z wielkim doświadczeniem, który wie, jak smakuje mistrzostwo Polski. Jednocześnie posiada doświadczenie w europejskich pucharach, które w tym sezonie dla nas będzie ważne. Liczymy na to, że Czarnowski będzie wzmocnieniem naszego bloku – podsumował prezes Aluron Virtu.

Przyjście Patryka Czarnowskiego jest drugim wzmocnieniem Jurajskich Rycerzy przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej kontrakt z zespołem podpisał przyjmujący Wojciech Ferens.

Źródło: aluronvirtu.pl

Komentarze