Kolejne zwycięstwo Bydgoszczanek

30 lis 2016, 19:58

W ósmej kolejce Orlen Ligii, ŁKS Commercecon Łódź podjął zespół KS Pałac Bydgoszcz. Przyjezdne z małymi problemami wygrały w Łodzi za trzy punkty.

Pierwszego seta mocniej zaczęła drużyna z Bydgoszczy (1:3). Goście odskoczyli gospodynią na cztery punkty (3:7). Pięć punktów z rzędu dla łodzianek, które pomału odrabiają starty z początku partii (9:11). Kolejna dobra wymiana ze strony pałacu powiększyła ich prowadzenie (12:17). Podopieczne trenera Grabowskiego wygrywają pierwszą partię 15:25

Tępo drugiej partii narzuciły zawodniczki z Łodzi (4:1). Przerwa na żądanie selekcjonera bydgoszczanek nie przyniosła zamierzonego skutku (9:3). Pałac po dobrych wymianie doprowadził do remisu (11:11). Łodzianki nie odpuściły nawet na chwilę (20:18). Partia druga zdecydowanie należała do ŁKS-u 25:20.

Trzeci set zaczął się wyrównanie (2:2). Po raz kolejny tego wieczoru drużyna z Łodzi wyskoczyła na prowadzenie (6:3). Zmiany w zespole bydgoszczan nie przyniosły efektu (11:7). Bydgoszczanki nie odpuściły i wyrównały stan seta (15:15). Po raz pierwszy w tym secie Bydgoszcz odskoczył na dwa punkty przewagi (17:19).  Przerwa techniczna dla Łodzi dała efekt (22:22). W całym meczu na prowadzenie wyszedł zespół gości 22:25.

Po raz kolejny mocniej zaczęły zawodniczki z Łodzi (4:1). Bydgoszcz długo nie pozostał w tyle (4:4). Po kolejnych mocnych wymianach pozostał remis (7:7). Łodzianki odskoczyły na trzy punkty (14:11). Dobre kontry w Łodzi, dały dalsze prowadzenie tamtejszemu klubowi (19:16). Bydgoszczanki dogoniły wynik (21:21). Goście ostatecznie wygrywają tego seta, tym samym wygrywając cały mecz 23:25.

ŁKS Commercecon Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 25:20, 22:25, 23:25)

MVP: Małgorzata Śmieszek

ŁKS Commercecon Łódź: Szyjka, Kwiatkowska, Leszek, Osadchuk, Rafałko, Bryda, Oleksy, Sielicka, Tomczyk, Muhlsteinova, Kowalińska, Strasz, Markarashvili, Wołoszyn, Ulumbelashvili, Pawłowska

KS Pałac Bydgoszcz: Jagodzińska, Ziółkowska, Misiuna, Krawulska, Portalska, Krzywicka, Nowakowska, Kuligowska, Maternia, Śmieszek, Bałdyga, Pleśnierowicz, Fojucik, Dąbrowska