Kolejne zwycięstwo kędzierzynian

26 paź 2016, 22:30

Cerrad Czarni Radom w ramach ostatniego meczu 5. kolejki PlusLigi podejmowało Mistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Po raz kolejny zwycięstwo odnieśli podopieczni Ferdinando de Giorgi 0:3 (21:25, 20:25

Od początku spotkania zawodnicy Kędzierzyna-Koźla pokazywali swoją wyższość  (2:6). Dobre ataki i as seriwsowy Bołądzia doprowadziły do zbliżenia się do wyniku (5:7). ZAKSA cały czas utrzymywała swoje prowadzenie (7:13). Radomianie zaczęli gonić wynik (12:16). Mimo wielu chęci z ich strony nie umieli doprowadzić do remisu (15:19). Kędzierzynianie umacniali swoją przewagę (16:21). Dwa dobre bloki Czarnych zmniejszyły przewagę do dwóch punktów (19:21). Po chwili przebłysków powróciły błędy gospodarzy (19:23). Autowy atak Wiese zapewnił mistrzom Polski piłkę setową. Mocne serwisy Bołądzia postraszyły kędzierzynian, ale to i tak oni zdobyli pierwszą partię, wygrywając 21:25.

Na początku drugiego seta radomianom udało się zdobyć przewagę (3:0), jednak nie na długo (7:7). Kędzierzynianie wyszli na dwu punktowe prowadzenie (10:12), które powiększali (11:14). Przewaga podopiecznych Ferdianando de Giorgi była nadal widoczna, jednak jakość gry radomian była o poziom lepsza (16:18). Po asie serwisowym Dawida Konarskiego wynik wynosił już 16:20. Błąd Bołądzia w ataku powiększył prowadzenie ZAKS-y (17:23). Po ataku Sam Deroo, ZAKSA wygrała drugą partię 20:25.

Po prowadzeniu 0:2 przez kędzierzynian, nagle radomianie wyszli na prowadzenie (4:2), po dobrych blokach na tablicy wyników ukazało się 6:3. Show Bołądzia w ataku i polu serwisowym dało radomianom cztery punkty przewagi (8:4). Błędy w zagrywce ZAKS-y nie ułatwiały powrotu do wyniku (13:8). Blok Kachuta i dalsza przewaga gospodarzy (17:13). Przewaga radomian wciąż się utrzymywała (20:16). Kędzierzynianie zdołali odrobić kilka punktów (21:20), jednak to radomianie mieli za chwilę piłkę setową (24:22). Kędzierzynianie nie odpuszczali i wywalczyli kolejny punkt (24:23). Kolejna piłka setowa została wykorzystana przez gospodarzy.

W czwartym secie początek to znów gra punkt za punkt (4:4) , później powróciła przewaga ZAKSY z pierwszego i drugiego seta (7:11). Kędzierzynianie cały czas powiększali swoje prowadzenie, które wynosiło już 11:18. Dwa bloki Cerradu Czarnych Radom pozwoliły na minimalne odrobienie strat (12:18), jednak na tak grającą ZAKS-ę ciężko było znaleźć receptę (14:21). Mistrzowie Polski doprowadzili wynik do końca, zwyciężając 19:25 w czwartym secie, zarazem inkasując komplet punktów.

Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (21:25, 20:25, 17:25)

MVP: Dawid Konarski

Cerrad Czarni Radom: Żaliński, Kędzierski, Fornal, Bołądź, Wiese, Smith, Ostrowski, Kohut, Urbanowicz, Zwiech, Ziobrowski, Watten, Filipowicz, Gonciarz

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Konarski, Buszek, Bieniek, Toniutti, Deroo, Czarnowski, Zatorski, Witczak, Wiśniewski, Bociek, Semeniuk, Pająk, Banach