Kolejne zwycięstwo Legionovii Legionowo!

20 sty 2018, 18:22

W 14. kolejce LSK w Arenie Legionowo rozegrane zostało spotkanie pomiędzy Legionovią Legionowo a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Miejscowe bez problemów triumfowały nie pozwalając przeciwniczkom ani razu przekroczyć granicy dwudziestu punktów.

Zawodniczki Legionovii weszły w spotkanie z niewielką przewagą (5:3). Przyjezdne jednak bardzo szybko wyrównały wynik, a następnie same wyszły na skromne prowadzenie (8:9). Od tamtej pory zespoły grały punkt za punkt, a rywalizacja była naprawdę zacięta (15:15). Set zbliżał się do końca, a podopieczne Piotra Olenderka poprawiły swoją grę, dzięki czemu wróciły na prowadzenie (21:17). Nie wypuściły go już do samego końca odsłony. Legionovia triumfowała 25:18.

Rozpędzone zawodniczki z Legionowa rozpoczęły kolejną odsłonę z dużą przewagą (5:1). Ostrowiankom udało się zmniejszyć straty, jednak nie całkowicie dogonić rywalki (7:5). Przy stanie 12:7 trener KSZO poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Pomimo tej interwencji przyjezdne nadal pozostawały w tyle (18:15). Miejscowe widocznie złapały wiatr w żagle i już tylko kilka kroków dzieliło ich od zakończenia partii na swoją korzyść (23:18). Nie trzeba było długo na to czekać, legionowianki triumfował 25:19.

Dobra passa miejscowych trwała również na początku trzeciej odsłony (4:1). Legionowianki nie dały rywalkom nawet cienia szansy na zbliżenie się i przejęcie inicjatywy (9:5). Pomimo ogromnych starań ostrowianki nie były w stanie zbliżyć się rywalek nawet na krok (16:10). Wszystko wskazywało na to, że pełna pula punktów bez problemów padnie łupem Legionovii (20:12). Gospodynie szybko zakończyły spotkanie triumfując 25:15.

Legionovia Legionowa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek, Korabiec

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Szałankiewicz, Wojtowicz, Biedziak, Stroiwąs, Wańczyk, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Gryka, Ciesielczyk, Pauliukouskaya, Markiewicz