środa, 28 września, 2022

Kolejny Kubańczyk chce grać dla reprezentacji Polski?!

 

Po debiucie Wilfredo Leona w sparingowych meczach z reprezentacją Holandii kolejny Kubańczyk przyznał, że marzy o polskim obywatelstwie…

Mowa o zawodniku PGE Skry Bełchatów, Davidzie Fiel Rodriguezie. Środkowy, podobnie jak Leon, mocno związany jest z Polską – jego żona jest Polką, mieszka w podkieleckim Zagnańsku, a we wrześniu 2016 roku brał udział w Meczu Gwiazd Siatkówki, który kończył karierę Pawła Zagumnego. Od sezonu 2018/2019 występuje w barwach PGE Skry Bełchatów.

To właśnie w rozmowie z klubowym serwisem, po pierwszym meczu Leona z orzełkiem na piersi, Fiel przyznał, że prawdopodobnie będzie starał się o polskie obywatelstwo.

– Tak naprawdę wkrótce miną cztery lata, od kiedy jestem w Polsce, więc siłą rzeczy to jest coś, o czym myślę od jakiegoś czasu. Bardzo lubię ten kraj, kulturę, ludzi, to, jak ważny jest dla nich sport, na czele z siatkówką. Oni są zwariowani na punkcie tej dyscypliny! Czuję, że przyszłość zwiążę z Polską, która jest wielką częścią mojego życia. To tutaj realizuję się zawodowo, mam żonę-Polkę i wkrótce rodzinę, dom, biznes… Mam nadzieję, że najszybciej jak się da będziecie mnie mogli nazywać polskim gościem z kubańskim sercem! – powiedział środkowy.

David Fiel Rodriguez krótko reprezentował swoją ojczyznę. Z drużyną z Kuby zdobył brąz Ligi Światowej 2012 roku oraz złoto Pucharu Panamerykańskiego w 2014 roku. Wtedy również został wybrany został najlepszym środkowym imprezy rozgrywanej w Tijuanie. W 2016 roku zadebiutował w lidze katarskiej, w zespole El Jaish, co uniemożliwiło mu dalszą grę w barwach narodowych.

źródło: skra.plPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA