Kolejny Polak walczy o prowadzenie kadry?

29 wrz 2017, 10:47

Jak głoszą doniesienia, Sławomir Gerymski ma zamiar złożyć swoją kandydaturę na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Głośno jest o tym że kadrę powinien prowadzić Polak. Głównymi kandydatami są Piotr Gruszka oraz Andrzej Kowal.

Sławomir Gerymski w barwach reprezentacji Polski zaliczył 77 meczów. Mistrz Polski kadetów, juniorów oraz seniorów, brązowy medalista pucharu CEV – to tylko kilka ze zdobytych przez niego tytułów w karierze sportowej. Jako trener zadebiutował w sezonie 2006/2007 z drużyną Joker Piła. Ostatnio zajmuje stanowisko szkoleniowca Krispolu Września, nigdy nie prowadził kadry narodowej.

Mam 50 procent szans, bo ja chciałbym pracować, a związkowi działacze niekoniecznie mogą mnie chcieć. Nawet jak będą się ze mnie śmiać, to ja wiem, co umiem, wiem, co jest dobre dla polskiej siatkówki. Szkoda mi tych chłopaków. Niektórzy z nich gdzieś giną albo mogliby być lepsi, a nie są, bo jest zbyt mała opieka trenera reprezentacji nad swoimi zawodnikami, nie tylko podstawową czternastką, ale znacznie szerszą grupą – mówi trener Gerymski w rozmowie z portalem siatka.org

Gerymski chciałby przebudować kadrę pod kątem Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio w 2020r. Z tego może wynikać że w przyszłości kadra mogłaby przejść na system czteroletni, taki jak prowadzą Amerykanie.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA