Kolejny popis Igi Świątek! Polka awansowała do finału turnieju w Dubaju

Aktualizacja: 25 lut 2023, 14:29
24 lut 2023, 15:44

Iga Świątek się nie zatrzymuje! Liderka rankingu WTA dość pewnie wygrała w półfinale z Coco Gauff 6:4, 6:2 i awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Dubaju. To szósty kolejny mecz, w którym Polka nie przegrała ani jednego seta.

Iga Świątek w ostatnim czasie demoluje swoje rywalki. Podczas turnieju w Dosze dała przeciwniczkom wygrać łącznie tylko pięć gemów, dzięki czemu sięgnęła po tytuł. W dwóch pierwszych starciach w Dubaju było podobnie – Leylah Fernandez i Ludmiła Samsonowa zdołały zwyciężyć tylko w trzech gemach.

Iga Świątek w finale turnieju w Dubaju

Pierwszy set półfinałowej rywalizacji z Coco Gauff momentami był bardzo wyrównany. W dwóch pierwszych gemach zawodniczki przeprowadziły długie wymiany i wygrały po swoich serwisach. Jako pierwsza przełamana została Amerykanka, która przegrała również czwartego gema, a w pewnym momencie było już nawet 5:2.

Od tego stanu Coco Gauff zaczęła bardziej stawiać na siłę uderzenia. Dało jej to korzyść w postaci przełamania Igi Świątek, a także wygrania partii przy swoich serwisie i zniwelowania strat do wyniku 5:4. Ostatecznie jednak to Polka cieszyła się z wygranej, wygrywając 6:4 po trzeciej piłce setowej.

Początek drugiego seta był tym, do czego Iga Świątek w ostatnim czasie nas przyzwyczaiła – zdominowała Amerykanką i bez problemu wygrała cztery pierwsze gemy. Później Amerykanka zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do stanu 4:2. Na nic więcej nie było ją jednak stać

Liderka rankingu WTA bardzo pewnie wygrała dwa kolejne gemy i całego seta, awansując tym samym do finału turnieju w Dubaju!

Iga Świątek (1. WTA) vs Coco Gauff (6. WTA) 6:4, 6:2

Iga Świątek awansowała więc do finału i obecnie czeka na swoją rywalkę. Wyłoni ją druga półfinałowa rywalizacja, w której Amerykanka Jessica Pegula (3. WTA) zagra z Czeszką Barborą Krejcikovą (30. WTA).

Iga Świątek – Barbora Krejcikova (25.02): Gdzie oglądać? Transmisja z finału WTA Dubaj