Kolejny sukces polskiego kolarza!

3 kwi 2015, 22:23

Tomasz Marczyński reprezentujący barwy tureckiej ekipy Torku Sekerspor wygrał pierwszy etap wyścigu Dookoła Maroka! Polak jest również liderem klasyfikacji generalnej.

31-letni Marczyński linię mety minął w takim samym czasie jak dwóch innych zawodników Vladimir Gusev i Anass Ait El Abdia. Jednak to Polak wygrał z nimi o kilkanaście centymetrów. Czwarty zawodnik stracił do nich, aż 1:36. Jest to spora zaliczka przed kolejnymi etapami, oceniając sytuację w kontekście dobrej pozycji w całym wyścigu.

Przed zawodnikami jeszcze dziewięć etapów, jednak już teraz można stwierdzić, że Marczyński wyrósł na głównego faworyta do końcowego triumfu. Jest to doświadczony zawodnik potrafiący radzić sobie w każdym terenie o czym świadczy 12 miejsce jakie zajął we Vuelcie Espana w 2012 roku. Wyścig nie posiada wysokiej kategorii UCI(2.2), dlatego też nie startują w nim kolarze ze ścisłej światowej czołówki.