Strona główna Siatkówka PlusLiga Kolejny zawodnik zostaje w Radomiu!

Kolejny zawodnik zostaje w Radomiu!

0
PODZIEL SIĘ

Drużyna Cerradu Czarnych Radom nie próżnuje, wczoraj informowaliśmy, że klub przedłużył umowę z Tomasze Fornalem. A dziś krajowy światek siatkówki obiegła informacja, iż kontrakt z drużyną Roberta Prygla o kolejne dwa lata przedłużył atakujący – Michał Filip.

Popularny „Bicek” przeniósł się do drużyny „Wojskowych” przed tym sezonem, zastępując Bartłomieja Bołądzia, który po czterech latach w barwach drużyny z Radomia. Postanowił spróbować nowego wyzwania i przeniósł się do VfB Friedrichshafen.

Michał Filip przygodę z  profesjonalną siatkówką zaczynał w  Asseco Resovi Rzeszów, debiutując w PlusLidze, w sezonie 2013/2013. Następnie przez trzy lata reprezentował barwy ówczesnej AZS Politechniki Warszawskiej, prowadząc niejednokrotnie team ze stolicy Polski do victorii.

Radości z pozostaną atakującego w Radomiu nie kryje trener drużyny „Wojskowych”: W tym sezonie Michał nie miał szansy zademonstrować w pełni swoich możliwości. Niestety przeszkodziła w tym pechowa kontuzja z początku grudnia 2017 roku, która wykluczyła go z kolejnych trzech miesięcy. Jesteśmy przekonani, że podpisany dwuletni kontrakt z Michałem, sprawi że zawodnik odwdzięczy się nam wszystkich dobra grą i w przyszłym sezonie PlusLigi pokaże swoją wartość w niejednym meczu.

W podobnym tonie wypowiada się sam zainteresowany: Bardzo się cieszę, że klub mi zaufał pomimo kontuzji, która wykluczyła mnie z większości spotkań oraz treningów. Wierzę, że pokażę w najbliższym sezonie na co mnie stać. Żadna ze stron nie będzie żałować tego kontraktu.     

Źródło: http://wksczarni.pl/

Komentarze