Nietypowa sytuacja na turnieju WTA 250 w Warszawie

Aktualizacja: 30 lip 2023, 14:56
25 lip 2023, 20:49

Dość niecodzienna sytuacja miała miejsce podczas wtorkowego meczu Igi Świątek z Niginą Abduraimową w 1. rundzie BNP Paribas Warsaw Open. Rywalizacja obu tenisistek w trakcie piątego gema pierwszego seta musiała zostać przerwana ze względu na… bijące dzwonu w kościele znajdującym się niedaleko kortów tenisowych Legii Warszawa.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Niecodzienna sytuacja podczas meczu Igi Świątek w Warszawie

Spotkanie pomiędzy Polką a tenisistką z Uzbekistanu rozpoczęło się kilka minut po godzinie 17:30. Gdy zbliżała się godzina 18:00, a na tablicy wyników widniało 2:2 w gemach, wszyscy obecni na korcie centralnym turnieju WTA Warsaw usłyszeli bicie kościelnych dzwonów.

Biorąc pod uwagę, że podczas meczów tenisa wymagana jest absolutna cisza, aby nie rozpraszać zawodników oraz zawodniczek, sędzia podjął decyzję o przerwaniu gry na czas bijących dzwonów, choć nie od razu. Świątek i Abduraimowa najpierw dokończyły w hałasie piątego gema, w którym Polka przełamała swoją rywalkę. Nagranie z tego zdarzenia zostało nawet wyróżnione na oficjalnym koncie Twitterowym federacji WTA z krótkim komentarzem – kiedy jesteś w Warszawie…

Iga Świątek po dość ciężkim meczu pokonała Abduraimową i zameldowała się w 2. rundzie warszawskiego turnieju. Więcej na temat tego spotkania znajdziesz w poniższym tekście. Polka kolejny mecz rozegra w najbliższy czwartek.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Trudny, ale wygrany mecz Igi Świątek na początku WTA Warsaw Open

Podobne teksty

Komentarze

  1. “Ubaw ma nawet oficjalne konto WTA na Twitterze 😉” <- wprowadzenie z FB
    Pokażcie ten _ubaw_. Teksty niskich lotów osób bez polotu. Pisanie dla pisania, bez treści.
    Czekam na tego typu śmieszki np. podczas zamieszek w Paryżu i odbywającego się tam turnieju tenisowego można byłoby napisać: "Rozrywka na ulicach Paryża, ludzie masowo robią grille, ha ha ha", albo podczas turnieju tenisowego w Państwach Islamskich, w których kilkukrotnie Imam wzywa do modlitwy (tu jestem ciekaw reakcji ucywilizowanej części Islamu).

    Dla mnie, poniżej dna, to wprowadzenie.

  2. Dzwony zalicza się do instrumentów muzycznych a tu nagle – źródło hałasu… A co z rykiem samolotów w trakcie US Open? Jakoś nikt nie robi problemu. Wiadomo – Nowy Jork! Czyżby kompleks prowincji..?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA