Trudny, ale wygrany mecz Igi Świątek na początku WTA Warsaw Open

Aktualizacja: 25 lip 2023, 20:50
25 lip 2023, 19:21

Iga Świątek pokonała Niginę Abduraimową w 1. rundzie turnieju BNP Paribas Warsaw Open na twardej nawierzchni. Najlepsza tenisistka świata nie miała jednak gładkiej przeprawy z rywalką notowaną dopiero na 181. miejscu rankingu WTA. Zawodniczka z Uzbekistanu trzymała bliski kontakt przez cały pierwszy set, a w drugim przy wyniku 5:1 rzuciła się do odrabiania strat, ale ostatecznie Polka zdołała zakończyć mecz w dwóch setach.

Iga Świątek – Nigina Abduraimowa
2:0 (6:4, 6:3)

Abduraimowa postawiła duży opór Idze Świątek

Spotkanie od swojego podania rozpoczynała zawodniczka z Uzbekistanu, co doprowadziło do tego, że Iga Świątek była bliska przełamania rywalki już na samym początku. Ostatecznie 29-latka zdołała się obronić i wygrała gem otwierający. Przełamanie na korzyść Polki nastąpiło dopiero w piątym gemie. Wówczas mogło się wydawać, że to początek marszu po szybkie zwycięstwo, ale tak się nie stało.

Przy wyniku 4:3  Abduraimowa przełamała polską tenisistkę i doprowadziła do remisu, ale tylko na moment, ponieważ po chwili nastąpiło przełamanie powrotne i zamknięcie pierwszego seta wynikiem 6:4.

Set numer dwa rozpoczął się dość podobnie do poprzedniego, a mianowicie od wygranego gema przez jedną jak i drugą zawodniczkę. Na tym podobieństwa się jednak skończyły, ponieważ Polka w kolejnych kilkudziesięciu minutach wygrała pięć gemów z rzędu i prowadziła już 5:1. Warto odnotować, że zwycięstwa w tych gemach nie przyszły jej łatwo, a Abduraimowa w każdym z nich robiła wszystko, aby przechylić szalę na swoją korzyść.

Siódmy gem rozpoczął się fatalnie dla Abduraimowej i wszystko wskazywało na to, że za moment będziemy mieć koniec spotkania, ale tenisistka z Uzbekistanu zdołała obronić trzy piłki meczowe i przedłużyła ten pojedynek. W kolejnym gemie udało jej się do tego dołożyć przełamanie. Przeciąganie tego meczu sprawiało ewidentną przyjemność Abduraimowej, ale finalnie Iga zakończyła drugi set wynikiem 6:3 i zameldowała się w 2. rundzie turnieju.

Kolejny mecz Iga Światek zagra z Claire Liu lub Yue Yuan. Ten mecz odbędzie się w czwartek.