Strona główna Siatkówka PlusLiga Konarski i Buszek opuszczają Rzeszów!

Konarski i Buszek opuszczają Rzeszów!

0

Już od jakiegoś czasu w mediach krążyły informacje o tym, że Dawid Konarski i Rafał Buszek mają odejść z Resovii. Wczoraj po ostatnim meczu finałowym wygranym przez rzeszowian te wieści potwierdziły się.

Dawid Konarski w Resovii spędził dwa ostatnie sezony. Wcześniej przez 5 latach bronił barw Delecty Bydgoszcz. Obecny sezon nie był szczęśliwy dla atakującego, bowiem przez dłuższy czas zmagał się z kontuzją i nie miał zbyt wielu szans na wyjście na boisko. Siatkarz pozostawił jednak po sobie naprawdę dobre wrażenie, bowiem wczoraj poprowadził swój zespół do zwycięstwa i zdobycia Mistrzostwa Polski.

Rafał Buszek z kolei zawodnikiem Resovii był od 2010 roku. Przez ten czas był wypożyczany do Farta Kielce i AZS-u Olsztyn. W 2014 roku podobnie jak Dawid Konarski zdobył z naszą reprezentacją Mistrzostwo Świata. Buszek, podobnie jak atakujący niezbyt często pojawiał się na boisku, bowiem w Resovii przez większość sezonu podstawowymi przyjmującymi byli Nikołaj Penczew i Marko Ivović.

Jeszcze nie wiadomo w jakich klubach w przyszłym sezonie zagrają obaj siatkarze, ale w mediach nieoficjalnie kojarzy się ich z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Komentarze