poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Koniec ery VIVE w Kielcach. B. Servaas zostaje na pokładzie

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 17 czerwca 2020 r. w Hali Legionów w Kielcach, Prezes KS VIVE Kielce Handball S. A. Bertus Servaas poinformował o zakończeniu 18-letniego okresu sponsoringu klubu przez VIVE Group. Jednocześnie zapewnił, że z pełnym zaangażowaniem pozostaje w klubie jako Prezes, nakreślając wyzwania stojące przed klubem w obliczu zbliżającego się sezonu 2020/21 z uwzględnieniem sytuacji finansowej po pandemii koronawirusa.

 

Po 18 latach współpracy w charakterze jednego z głównych sponsorów Klubu Sportowego VIVE Kielce Handball SA spółka VIVE Group zdecydowała się na rozstanie z piłką ręczną – ogłosił podczas konferencji prasowej 17 czerwca Bertus Servaas, właściciel spółek VIVE Group oraz Prezes Zarządu KS VIVE Kielce Handball S.A. Kontrakt sponsorski spółek Grupy VIVE wygaśnie wraz z końcem czerwca 2020 r., co otwiera możliwość dołączenia do grona sponsorów tytularnych klubu od sezonu 2020/21.

BERTUS SERVAAS, WŁAŚCICIEL GRUPY VIVE I PREZES ZARZĄDU KS VIVE KIELCE HANDBALL S. A.​

„Jako właściciel Grupy VIVE muszę Wam powiedzieć, że robię to wielkim bólem. Przez 18 lat wraz z innymi Sponsorami, Urzędem Miasta Kielce, Urzędem Marszałkowskim, Zarządem Klubu, Pracownikami Klubu, Kibicami, Sztabem i Zawodnikami oraz Miłośnikami piłki ręcznej zbudowaliśmy jeden z najsilniejszych klubów w Europie. Dziś, w dobie koronawirusa, którego skutki bardzo dotkliwie odczuła moja firma, muszę wybierać pomiędzy miłością do Klubu a odpowiedzialnością za ponad 2000 pracowników i ich rodziny.

Za ten piękny czas jako właściciel firmy – sponsora tytularnego drużyny i klubu – serdecznie dziękuję. Był to dla nas wspaniały czas radości i łez, zgrozy i euforii, czas honoru i dumy z tego, że mogliśmy być jako marka jednym z motorów tego sukcesu.

Jesteśmy jednocześnie świadomi, że byliśmy jedynie częścią sukcesu, jednym z trybów wielkiej machiny, w której ogromną rolę odgrywają inne firmy. Bez tych marek i stojących za nimi ludzi niemożliwym byłoby osiągnięcie tylu sukcesów.

Szczególne podziękowania kieruję do Trenerów, Sztabu i Zawodników, którzy godnie reprezentowali naszą markę. Specjalne wyrazy wdzięczności należą się również Kibicom, którzy niejednokrotnie pokazali, że są jednymi z najlepszych w Europie. Dla mnie osobiście – najlepszymi.

Chcę również wyrazić nadzieję, że sytuacja VIVE Group polepszy się i będziemy mogli kiedyś wrócić do pomagania w budowaniu dalszych sukcesów drużyny. Dla naszej firmy inwestowanie w Klub przynosiło zawsze nie tylko satysfakcję, ale również szeroką promocję marki i wysoki stopień zwrotu z inwestycji, szczególnie widoczny przez ostanie 7 lat.

Jako Prezes Zarządu KS VIVE Kielce Handball S. A. chcę Państwu powiedzieć, że podjęliśmy w klubie szereg działań mających na celu dostosowanie budżetu do realiów nowej rzeczywistości, skorzystaliśmy z dostępnych narzędzi pomocowych Państwowego Funduszu Rozwoju i aktywnie pracujemy nad pozyskaniem drugiego sponsora tytularnego. Obecnie prowadzimy negocjacje z kilkoma firmami, ale w tym miejscu chciałbym serdecznie zaprosić do rozmów wszystkie podmioty zainteresowane współpracą przy jednej z najlepszych drużyn w historii polskiego sportu.

Za nami osiemnaście lat ciężkiej pracy i wiem, że wszyscy dalej chcemy grać na światowym poziomie. W porozumieniu z zawodnikami, którzy chcą pozostać w naszym Mieście, w naszej Rodzinie i walczyć o sukcesy dla naszych Kibiców, chcemy wspólnie walczyć o utrzymanie poziomu sportowego i możliwość pozostania dumą Kielc, Regionu Świętokrzyskiego i całej Polski. By było to możliwe, z uwzględnieniem wszystkich podjętych działań i realnych założeń budżetowych dotyczących m. in. liczby sprzedanych karnetów, brakuje nam 2,5 mln zł. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich, dla których ważny jest nasz klub i jego społeczna rola w naszym Mieście, o pomoc w postaci zakupu karnetów na sezon 2020/21 i uczestnictwa w zbiórce prowadzonej w Internecie. Wiem, że proszę o wiele, ale nie proszę dla siebie. Proszę o kontynuację tego, co wspólnie robiliśmy przez ostatnie siedem lat. O to, byśmy w jeden moment nie stracili tego, co złożyło się na wspaniałą historię tego klubu, budowaną wysiłkiem i zaangażowaniem setek ludzi. Później może nie udać nam się już tego nigdy odbudować. Głęboko wierzę, że jesteście teraz z nami.

Walczymy o utrzymanie dobrego składu drużyny i dalszej walki o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Nie będzie to łatwe, ale wszystko jest możliwe. Do tego potrzebna jest jednak pomoc całego środowiska miłośników Klubu. Zawsze powtarzaliśmy, że jesteśmy klubem wszystkich Polaków. Mogę Wam przy tym obiecać, że razem z Zarządem i wszystkimi Pracownikami Klubu będę walczył do końca. A nawet jeśli to się nie powiedzie, nie stracę energii, by walczyć o jak najlepszy skład drużyny na sezon 2020-2021. Będę ogromnie szczęśliwy, jeśli dzięki współpracy z Zarządem uda nam się utrzymać obecny skład i w tym ostatnim kroku bardzo potrzebuję Waszego wsparcia.

Gramy Razem – to nasz znak od osiemnastu lat!”

Podczas konferencji zaprezentowano możliwości wsparcia Klubu, wśród których znalazły się:

zakup karnetów na sezon 2020/21 (sprzedaż startuje 18.06.2020 r.),
udział w zbiórce kibiców za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl (www.zrzutka.pl/kielcehandball),
zostanie sponsorem klubu (w każdej chwili),
dołączenie do projektu biznesowego JoinBertus (w każdej chwili).
Szczegóły dotyczące poszczególnych możliwości wsparcia prezentowane będą na bieżąco w kanałach komunikacji klubu, tj. na stronie internetowej www.kielcehandball.pl oraz w mediach społecznościowych @kielcehandball.

FAKTY I LICZBY

z 0,371 mln do 2,871 mln – o tyle widzów wzrosła oglądalność ligi „na żywo” w ostatnim sezonie.

23 – tyle lat Prezes Bertus Servaas związany jest z Klubem Sportowym VIVE Kielce (od 1997 r.).

18 – tyle lat spółki Grupy VIVE są sponsorami tytularnymi drużyny (od 2002 r.; umowa sponsorska przestanie obowiązywać wraz z końcem czerwca).

17 – tyle tytułów Mistrza Polski zdobył Klub w swojej historii (12 w latach, w których VIVE Group było sponsorem tytularnym: 2003, 2009, 2010, 2012 – 2020)

16 – tyle Pucharów Polski zdobył Klub w swojej historii (14 w latach, w których VIVE Group było sponsorem tytularnym: 2003, 2004, 2006, 2009 – 2019)

4 – tyle razy drużyna PGE VIVE Kielce uczestniczyła w finałowym turnieju Ligi Mistrzów, Velux EHF Final4, w latach: 2013, 2015, 2016, 2019.

1 – drużyna PGE VIVE Kielce w 2016 roku wygrała Ligę Mistrzów jako pierwszy zespół w historii polskiego sportu.

O VIVE GROUP

VIVE Group działając od 27 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych w Polsce, w pełni skomputeryzowanych linii do sortowania odzieży, umożliwiających przerób 500 ton surowca na dobę z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia załoga w systemie 3-zmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 70 krajów na świecie oraz do sieci 34 sklepów VIVE Profit z niepowtarzalną odzieżą używaną, w całej Polsce, których VIVE Textile Recycling jest właścicielem. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników.

Dzięki optymalizacji kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo i zastosowaniu innowacyjnych metod recyclingu VIVE Textile Recycling to obecnie wiodąca firma w Polsce produkująca paliwo alternatywne z tekstyliów, którego głównym odbiorcą jest Cementownia Ożarów S.A.. Stworzyła ponadto innowacyjny kompozyt tekstylny, mający zastosowanie w przemyśle i produkuje czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wielu branż.

VIVE Group rozwija również swoją działalność w obszarach transportu i logistyki, oferując swoim klientom szeroki zakres usług TSL oraz rozwiązania magazynowe w klasie A/A+. Specjalizuje się także w transporcie ładunków przestrzennych i standardowych, wysokokubaturowymi nadwoziami wymiennymi systemu BDF. Przewozy realizuje na rynku międzynarodowym, oferując system dystrybucji do sieci handlowych z wykorzystaniem własnego taboru dedykowanego.

Jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Kielce Handball S.A., Fundacji VIVE Serce Dzieciom oraz Stowarzyszenia Kobiety VIVE.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA