Koniec rundy szczęśliwy dla Stali

12 mar 2016, 19:32

W 22. kolejce PGNIG Superligi Stal Mielec pokonała 29:21 Pogoń Szczecin. Do przerwy w Mielcach był remis, jednak druga połowa spotkania należała, szczególnie w obronie, do Stali. Bohaterem ostatniego spotkania rundy zasadniczej został bramkarz gospodarzy, Krzysztof Lipka.

Spotkanie sąsiadujących ze sobą drużyn z dołu tabeli zapowiadało się na wyrównane. Już od pierwszych minut gra toczyła się bramka za bramkę. W dwudziestej minucie obydwie drużyny zanotowały po dziesięć trafień (10:10). Natomiast wynik do przerwy wskazywał 13:13, mimo niewykorzystanej szansy Mateusza Zaremby. Dobra interwencja Krzysztofa Lipki.

Bramkarz mieleckiej Stali, równie udanie zainaugurował drugą połowę, popisując się kilkoma świetnymi obronami. Przy piętnastym trafieniu Łukasza Gieraka, Pogoń zacięła się pod bramką rywali na kilkanaście minut (17:15). Pięknymi trafieniami Olexandr Kyrylenko obnażał obłędy szczecińskiej defensywy, dwie bramki dorzucił skrzydłowy Łukasz Janyst (22:15).

Jeszcze dziesięć minut przed końcem spotkania Stal złapała zadyszkę, którą wykorzystał Kirył Kniazieu. Białoruski rozgrywający rzucił rzucił trzy bramki, swoje trafienie dorzucił Dawid Krysiak i prowadzenie mielczan zmalało (25:19). Ostatnie minuty spotkanie znów należały do Stali i jej bramkarza Lipki, na którego nie mogli znaleźć sposobu rzucający Pogoni.

Po tym zwycięstwie, Stal Mielec z 8 punktami pozostała bez zmian na 11 pozycji, podobnie jak Pogoń Szczecin miejsce wyżej z 15 punktami.

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 29:21(13:13).

PGE Stal Mielec: Nikolić, Lipka, Łukawski – Krępa, Janyst, Wypych, M.Gasin, P.Gasin, Kłoda, Kyrylenko, Dementiev, Krygowski, Davidović

Pogoń Szczecin: Morawski, Tatar – Grzegorek, Bruna, Walczak, Gierak, Krysiak, Jedziniak, Trzaszczka, Zaremba, Kniazeu, Fedeńczak