Koniec sagi transferowej z udziałem Malwiny Smarzek! Wróciła do Polski

Malwina Smarzek długo czekała na ten moment. Teraz wszystko zostało już potwierdzone i polska zawodniczka oficjalnie rozwiązała kontrakt z rosyjskim klubem Lokomotiw Kaliningrad. Siatkarka wróciła do naszego kraju. 

lvbet bonus

Nie było podstaw prawnych do zerwania umowy

Długo trwała saga transferowa z udziałem Malwiny Smarzek. Siatkarka już dawno chciała opuścić Rosję, ale na przeszkodzie stanęły kwestie prawne. Wszystko znalazło jednak swój szczęśliwy finał, o czym w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” opowiedział Jakub Dalota, menedżer polskiej zawodniczki.

Kontrakt został rozwiązany. Malwina Smarzek wróciła do kraju — wyjawił Dalota.

W zerwaniu umowy pomogli rosyjscy kibice. Fani Lokomotiwu Kaliningrad popierają bowiem działania Władimira Putina na Ukrainie, czego dowód dali w jednym z ligowych spotkań. Zdjęcia z tego spotkania pomogły polskiej siatkarce w rozwiązaniu kontraktu.

Do momentu publikacji tych zdjęć nie mieliśmy żadnych argumentów prawnych, żeby zerwać umowę – przyznał menedżer polskiej siatkarki.

Smarzek zagra w Rzeszowie

Fani siatkarki nie musieli długo czekać na wiadomość, jaki będzie jej kolejny klub w karierze. Pomimo licznych zapytań z Włoch zawodniczka postanowiła związać się z drużyną z Polski. Już w środę ma rozpocząć pierwszy trening z ekipą Developres Bella Dolina Rzeszów.

— Malwina Smarzek, jedna z najlepszych atakujących na świecie podpisała dzisiaj kontrakt z Developres Bella Dolina Rzeszów. Nasz klub skorzystał z możliwości, którą zawodnikom grającym w Rosji, Ukrainie i Białorusi dał PLS i PZPS — napisano w oficjalnym komunikacie.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA