Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Konkursy w Engelbergu zagrożone! Możliwa miesięczna przerwa w Pucharze Świata

Konkursy w Engelbergu zagrożone! Możliwa miesięczna przerwa w Pucharze Świata

0

Od kilku dni wiemy, że w najbliższy weekend najlepsi skoczkowie świata będą mieli wolne, co jest spowodowane odwołaniem zawodów Titisee-Neustadt, gdzie brakuje śniegu i są wysokie temperatury. Niestety ta przerwa może trwać zdecydowanie dłużej! Pogoda utrudnia również prace w przygotowaniu skoczni w Engelbergu.

Konkursy w szwajcarskim miasteczku zaplanowane są na weekend 15-16 grudnia, a więc organizatorzy mają jeszcze kilka dni na przygotowanie obiektu. Pracy jest jednak bardzo dużo, gdyż obecnie na zeskoku nie ma nawet milimetrowej warstwy białego puchu, a temperatura w ciągu dnia wynosi około 5 stopni C, w nocy również nie jest ujemna. Nieco chłodniej ma być po weekendzie i na to czekają Szwajcarzy.

Tak obecnie wygląda skocznia Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu:

Jeśli konkursy w Engelbergu zostaną odwołane i w tym terminie nie zostanie znaleziona nowa lokalizacji, skoczkowie będą mieli aż 28 dni przerwy w startach! W tym roku świąteczna przerwa i tak jest wyjątkowo długo, gdyż pomiędzy konkursami na Gross-Titlis-Schanze, a zawodami w Oberstdorfie jest 14 dni, a może być dwukrotnie więcej!

 

Komentarze