Konrad Bukowiecki poważnie kontuzjowany. Przegapi cały sezon 2023?

Aktualizacja: 12 maj 2023, 23:26
12 maj 2023, 15:49

Sporo wskazuje na to, że w tym sezonie nie zobaczymy w akcji Konrada Bukowieckiego. Reprezentant Polski w pchnięciu kulą poinformował, że zerwał więzadła w kolanie, przez co może przegapić wszystkie kluczowe starty w najbliższych miesiącach.

Konrad Bukowiecki od kilku lat mierzył się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, jednak najczęściej nie dawał za wygraną i mimo wszystko przystępował do kolejnych zawodów. Tym razem 26-latek nie zdołał wygrać tej walki i niewykluczone, że ominie go całe lato 2023.

Poważna kontuzja Konrada Bukowieckiego

O swojej aktualnej sytuacji były wicemistrz Europy na stadionie poinformował w mediach społecznościowych. – Po kontuzji łokcia, z którą borykam się cały czas, przydarzył się nieoczekiwany uraz kolana, a dokładnie zerwanie więzadeł krzyżowych – zaczął wpis na Instagramie.

Choć kontuzja jest bardzo poważna, Bukowiecki zdradził, że póki co nie będzie poddawał się operacji.Spróbuję wrócić do formy bez operacji i przygotować się do sezonu 2023. Póki co nie zobaczycie mnie na rzutni, ale jestem dobrej myśli i może uda mi się wystartować w drugiej połowie roku. Wszystko zależy od tego, czy będę w stanie normalnie trenować i rywalizować na najwyższym poziomie – dodał.

Bukowiecki przegapi ważne starty

Nieobecność Bukowieckiego to nie tylko strata dla niego samego, ale także dla reprezentacji Polski. Zabraknie go na zaplanowanych pod koniec czerwca Drużynowych ME, które odbędą się na Stadionie Śląskim w ramach Igrzysk Europejskich. Do tego najpewniej przegapi sierpniowe mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Paradoksalnie przegapienie tegorocznych startów może być okazją dla Bukowieckiego na przygotowanie się do najważniejszego celu w karierze, jaką są igrzyska olimpijskie w Paryżu. Odbędą się one w przyszłym roku.

Co czeka siatkarzy w 2023 roku? Terminarz reprezentacji Polski

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA