Strona główna Lekkoatletyka Kosmiczny finisz i rekord życiowy Sofii Ennaoui w Glasgow!

Kosmiczny finisz i rekord życiowy Sofii Ennaoui w Glasgow!

0
źródło: zimbio.com

Sofia Ennaoui zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów, rozgrywanym na mityngu w szkockim Glasgow! Polka finiszowała w fantastycznym czasie 8:49.07, który jest jej nowym rekordem życiowym! Najszybciej w karierze pobiegła także Renata Pliś, która ukończyła zawody na 6. miejscu.

Obie panie przez całą część dystansu trzymały się zgodnie w zwartej grupie, nie odbiegając wyraźnie od przeciwniczek. Ennaoui swój koncert rozpoczęła na ostatniej prostej finałowego okrążenia, gdzie jak superekspres przemykała obok kompletnie bezradnych rywalek! Do zwycięstwa zabrakło jej zaledwie 0,01 s, które straciła do triumfującej Kenijki Nancy Chemkwmemoi.

Nowy rekord życiowy podobnie jak 7 pierwszych zawodniczek na mecie zanotowała także Renata Pliś. Czas Polki 8:50.75 pozwolił jej na finisz w głównej grupie i zajęcie finalnie 6. miejsca.

Za nami bardzo udany dzień w stolicy Szkocji, w którym biało-czerwoni osiągali fantastyczne rezultaty! Dość powiedzieć, że oprócz 6. Pliś każdy z Polaków stanął dziś na podium! Na jego najwyższym stopniu pojawił się Adam Kszczot, który zwyciężał po raz piąty w tym roku rywalizację na 800 metrów! Druga jako jedyna uplasowała się dziś Ennaoui, ale na trzeciej pozycji zawody kończyli: Karol Hoffman (trójskok), Joanna Jóźwik (800m), Robert Sobera (skok o tyczce) i Ewa Swoboda (60m). Więcej o sukcesach Polaków na tym mityngu znajdziecie TUTAJ.

Komentarze