Kosmiczny mecz w Warszawie

3 gru 2016, 22:32

W ramach 12. kolejki rozgrywek PlusLigi zawodnicy warszawskiej politechniki podejmowali gości z Będzina. Choć dwie pierwsze partie padły łupem gości, warszawianie odrobili straty i doprowadzili do tie breaka. Po ponad dwóch godzinach walki ostatecznie to Politechnika Warszawska była górą w spotkaniu.

Początkowo będzinianie wyszli prowadzenie (4:8). Ich przewaga utrzymywała się w dalszej części partii (9:13). Akademicy zdołali doprowadzić do remisu (16:16) i wyjść  na jednopunktowe prowadzenie (17:16). Zapowiadała się emocjonująca końcówka seta (23:23). Mecz musiał zakończyć się po grze na przewagi (24:24). Raz po raz jedna z ekip zdobywała piłkę setową, aby za chwilę znów na tablicy widniał remis (31:31). Po błędzie warszawian kolejna piłka setowa dla zawodników z Będzina (36:37). Atak Walińskiego zakończył jakże długą pierwszą partię 36:38.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki (6:6). Goście zdołali uciec na dwa punkty (7:9), po czym po raz kolejny widniał remisowy wynik (10:10). Kolejne trzy “oczka” z rzędu trafiły na konto będzinian (10:13). W decydującą część partii wchodzili z pięciopunktową przewagą (15:20). Choć zdawało się, że to już koniec partii, przy stanie 20:24, gospodarze odrobili trzy punkty i na tablicy widniał wynik 23:24. Zepsuta zagrywka Michała Filipa pozwoliła będzinianom na wygranie drugiej partii (23:25).

Po 10-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na plac gry. Tak jak w poprzedniej partii początkowo drużyny grały punkt za punkt (7:7). Tym razem to akademicy wyszli na prowadzenie (11:9). Swoją przewagę powiększyli do czterech punktów (15:11). W końcówce partii zyskali ośmiopunktową zaliczkę (22:14). Piłka setowa dla gospodarzy (24:16). Ostatecznie partię wygrali 25:18.

Czwarta odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia będzinian 1:4, które za chwilę utracili (4:4). Zmiana drużyny na prowadzeniu. Tym razem przewaga akademików (10:6). W dalszej części seta ich prowadzenie się utrzymywało (18:13). Kolejne dwie akcje padły ich łupem (20:13). Polibuda spokojnie zmierzała do zakończenia partii na swoją korzyść (23:16). Piłka setowa (24:17). Ostatecznie set wygrany do 18, co doprowadziło do tie-breaka.

Od początku tie-breaka inicjatywę mieli warszawianie. Szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (9:4). Gospodarze zbliżali się do zakończenia całego spotkania na swoją korzyść (11:5). Kolejny błąd w ekipie gości (12:6). Piłka meczowa dla Politechniki Warszawskiej (14:6). As serwisowy Bartosza Kwolka zakończył spotkanie (15:6).

ONICO AZS Politechnika Warszawska – MKS Będzin 3:2 (36:38, 23:25: 25:18, 25:18, 15:6)

MVP: Paweł Zagumny

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek, Kwolek, Gruszczyński, Firlej, Halaba, Mikołajczak, Smoliński, Świrydowicz

MKS Będzin: Waliński, Roberts, Kozub, Ratajczak, Rejno, Araujo, Potera, Seif, Russell, Woch, Peszko, Kowalski, Piotrowski, Stysiał