Kosmiczny tenis Igi Świątek! Ponownie deklasuje rywalkę i jest w ćwierćfinale

22 lut 2023, 13:56

Forma Igi Świątek w ostatnich tygodniach jest wręcz kosmiczna. Liderka rankingu WTA ponownie zdeklasowała swoją rywalkę – tym razem wygrała 6:1, 6:0 z Ludmiłą Samsonową i bardzo pewnie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju.

Iga Świątek rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 1000 w Dubaju od pewnego i przekonującego zwycięstwa nad Kanadyjką Leylah Fernandez (37. WTA). W obu setach Polka pozwoliła rywalce na wygranie tylko jednego gema i bez problemów zwyciężyła 6:1, 6:1. W trzeciej rundzie natomiast grała z Ludmiłą Samsonową (13. WTA).

Iga Świątek demoluje kolejną rywalkę

W przeszłości obie zawodniczki mierzyły się ze sobą tylko jeden raz – w półfinale ubiegłorocznego turnieju w Stuttgarcie, po ponad trzygodzinnym boju lepsza była Polka, która wygrała 6:7, 6:4, 7:5 i awansowała do finału, który później wygrała.

Pierwsze dwa gemy pierwszego seta były wyrównane – najpierw z wygranej cieszyła się Świątek, po czym triumfowała Rosjanka. Później jednak liderka rankingu WTA nie pozostawiała już złudzeń. Po dość długich wymianach przy serwisie rywalki, każdorazowo lepsza była Polka, która wygrała tę partię 6:1.

Drugi set był niemal w całości popisem w wykonaniu Igi Świątek. Bardzo zacięty był jedynie trzeci gem, którego Polka wygrała dopiero przy piątym break poincie. Poza tym liderka rankingu rozbijała przeciwniczkę praktycznie w każdej sytuacji i zakończyła tego seta bez straty nawet jednego gema.

Iga Świątek (1. WTA) vs Ludmiła Samsonowa (13. WTA) 6:1, 6:0

W ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju polska tenisistka zmierzy się z Karoliną Pliskovą (18. WTA). Czeszka rywalizuje od pierwszej rundy – eliminowała odpowiednio Marketę Vondrousovą (6:3, 6:4), Marię Sakkari (6:1, 6:2) i Anhelinę Kalininę (7:5, 6:7, 6:2).

Warto wspomnieć, że w pięciu ostatnich meczach Iga Świątek przegrała tylko… osiem gemów. Najwięcej, bo trzy zdobyła Jessica Pegula. Dwa gemy w starciu z Polką ugrała Leylah Fernandez, natomiast Ludmiła Samsonowa, Wieronika Kudermietowa i Danielle Collins tylko po jednym.