Natalia Kaczmarek druga w finale Diamentowej Ligi! Startowała również Pia Skrzyszowska

Aktualizacja: 18 wrz 2023, 04:52
17 wrz 2023, 23:10

Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas finałowego mityngu Diamentowej Ligi 2023. Drugiego dnia zawodów wystąpiła również Pia Skrzyszowska, która uplasowała się na ósmej lokacie w rywalizacji na 100 metrów przez płotki. W sobotniej części zmagań drugi w konkursie skoku wzwyż był Norbert Kobielski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Udany start Natalii Kaczmarek na zakończenie Diamentowej Ligi

W ostatnich zawodach z kalendarza Diamentowej Ligi 2023 wystartowali jedynie lekkoatleci, którzy uzyskiwali najlepsze wyniki w trzynastu dotychczasowych mityngach cyklu. Zawodnicy zdobywali punkty za miejsca zajmowane w czołowej ósemce. Na konto zwycięzcy zawodów trafiało osiem punktów, natomiast za każdą kolejną lokatę dopisywano o jedno oczko mniej. Na tej podstawie została utworzona klasyfikacja generalna, której czołówka mogła wystąpić w Eugene. Co ciekawe dotychczasowe rezultaty nie miały żadnego wpływy na końcowe rozstrzygnięcia. Triumfatorami Diamentowej Ligi 2023 zostali lekkoatleci, którzy wygrali poszczególne konkurencji w finałowym mityngu.

Natalia Kaczmarek w biegu na jedno okrążenie rywalizowała na korzystnym szóstym torze, natomiast jej najgroźniejsza przeciwniczka Marileydy Paulinho na piątym. Dominikanka niespełna miesiąc temu była bezkonkurencyjna w mistrzostwach świata, więc do Eugene również przyjechała po zwycięstwo. Niespodzianki nie było i mistrzyni globu z dużą przewagą nad rywalkami wygrała finał Diamentowej Ligi. Jako druga linię mety przekroczyła zawodniczka Podlasia Białystok, która przebiegła dystans w czasie 50.38 s.

Bieg na 100 metrów przez płotki wygrała Tobi Amusan, a Pia Skrzyszowska z czasem 12.81 s zajęła ósmą lokatę. Zdecydowanie lepiej w sobotniej części mityngu zaprezentował się Norbert Kobielski. Polak trafił na listę startową kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem zawodów dzięki absencji kilku innych zawodników. 26-latek wykorzystał szanse i zajął drugie miejsce. W swojej najlepszej próbie konkursu skoku wzwyż pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,33 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Norbert Kobielski wypełni również minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

STS kod promocyjny

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA