Koszalinianki za słabe na Vistal!

1 paź 2016, 23:30
Energa AZS Koszalin przegrała w PGNiG Superlidze kobiet z Vistalem Gdynia 29:33 (12:17). Zespół z Gdyni zdecydowanie dominował przez całe spotkanie, a najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Monika Kobylińska z drużyny przejezdnych, która zdobyła aż 11 punków.

Mecz rozpoczął się obiecująco, jednak już po ośmiu minutach spotkania drużyna z Gdyni prowadziła przewagą czterech punktów (5:1). Gospodynie starały się odrobić stracone bramki. Prawie udało im się doprowadzić do remisu (4:5), ale zespół gości nie odpuszczał ani przez chwilę. W 22. minucie spotkania drużyny dzieliła różnica aż sześć trafień. Vistal bezlitośnie wykorzystywał każdy błąd gospodyń, zespół gości ewidentnie chciał zejść na przerwę z jak największą przewagą. Na minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę zdobyła zawodniczka Vistala, która zapewniła swojej drużynie pięciopunktowe prowadzenie (17:12).

Druga połowa meczu potwierdziła dominację drużyny z Gdyni. Po przerwie Vistal zdobył aż cztery bramki, a w tym samym czasie gospodynie trafiły celnie tylko raz (20:13). Siedmiopunktowe prowadzenie gdańszczanek utrzymywało się nadal w 48. minucie. Na dziesięć minut przed końcem spotkania przewaga Vistala wydawała się bardzo trudna do odrobienia (24:30). Końcówka meczu była najlepszym fragmentem gry w wykonaniu drużyny z Koszalina, jednak gospodynie za późno zabrały się za odrabianie punktów. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Vistala.

Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia 29:33 (12:17)

Energa AZS: Kowalczyk Wiercioch – Protsenko, Michałów 2, Roszak 8 (6/6), Stasiak 1, Budnicka, Tracz 5, Domaros 1, Chmiel 2, Kaczanowska, Izak 3, Sądej 6, Kołodziejska 1.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 4, Urbaniak 1, Dorsz 4, Kobylińska 11 (5/5), Stanulewicz 2, Olszowa, Kozłowska 4, Matieli 1, Szarawaga 5, Borysławska, Macedo 1.