KRAM Start nie dał szans Piotrcovii

4 wrz 2016, 18:26

W Elblągu miejscoyw KRAM Start podejmował zespół z Piotrkowa Trybunalskiego. Po niezwykle skutecznym początku drużyny z Elbląga zespół gości próbował nawiązać walkę, ale to nie wystarczyło do osiągnięcia dobrego wyniku końcowego.

KRAM Start Elbląg 29:20 (15:10) Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Mecz otwierający w Elblągu nowy sezon rozpoczął się pod dyktando gospodyń. Trafienia m.in. Wagi i Stokłosy dały im prowadzenie w czwartej minucie 3 do 0. Przyjezdne odpowiedziały trafieniami Despodovskiej i Klonowskiej ale to było za mało na drużynę Andrzeja Niewrzawy, która po dwunastu minutach prowadziła 7 do 2. Do bramki przyjezdnych trafiały m.in. Lisewska, Balsam i Muchocka. Drużyna Michała Pastuszko próbowała nawiązać równorzędną walkę z miejscowymi. Celne trafienia Wypych, Kopertowskiej czy Ivanović pozwalały jakoś trzymać wynik. Jednakże do przerwy wynik był dość korzystny dla Startu (15:10).

Po rozpoczęciu drugiej połowy meczu ponownie swoją przewagę zaznaczają gospodynie – celne rzuty Balsam (3) i Muchockiej zwiększają różnicę bramkową (35` 19:10). W drużynie gości Kucharska trafia ale to za mało na dobrze dysponowaną ekipę z Elbląga. W 43. minucie po dwóch bramkach z rzędu Piotrcovii różnica zmniejszyła się do sześciu bramek (23:17). Ponownie jednak cztery bramki z rzędu KRAM-u odebrały przyjezdnym nadzieję na przybliżenie się wynikiem (51` 27:17). Pięć minut przed końcem Despodovska wykorzystała podyktowany na Piotrcovii rzut karny (27:18). Dwa celne rzuty Świerżewskiej na trzy minuty do końca a w odpowiedzi dla przyjezdnych Matyja i Wypych (29:20). Takim też wynikiem zakończył się to spotkanie.

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam, Dankowska, Grobelska, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Gerej, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Andrzejewska, Szopińska

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska, Matyja, Osuch, Klonowska, Kopertowska, Wypych, Szafnicka, Ivanović, Jałoszewska, Despodovska, Dronzikowska, Pesel