KRISPOL 1. Liga: BBTS pewnie pokonuje KPS Siedlce

Aktualizacja: 17 sty 2023, 11:51
15 lut 2020, 18:29

W meczu 22. kolejki KRISPOL 1. ligi wicelider tabeli BBTS Bielsko-Biała zdecydowanie pokonał u siebie walczący o utrzymanie KPS Siedlce 3:0.

Spotkanie miało bardzo wyrównany początek, oba zespoły grały jak równy z równym mmimo widocznej przewagi  w tabeli na rzecz bielszczan (4:4). Jednak gospodarze w tym momencie “wrzucili piąty bieg”, a to za sprawą świetnej serii na zagrywce Hunka (8:4). W dalszej fazie seta utrzymywała się przewaga wiceliderów tabeli, rozkręcał się Krikun (12:9), potężną “czapę” zanotował Hunek (14:9). Sprytnie schował ręce Macionczyk, a z przechodzącej kończyli Oniszk i Kapelus (20:13). Gra drużyny gości wyglądała fatalnie, popełniali dużo błędów (23:14). Ostatecznie partię zakończyło dotknięcie siatki przez siatkarzy gości  25:14

Początek drugiego seta obfitował w liczne błędy obu drużyn (5:5). Widać było poprawę gry zespołu z Siedlec, dobrze atakował Sawicki po skosie  (10:10). Generalnie gra wyglądała dość przyzwoicie, oczywiście nie licząc fatalnej dyspozycji na zagrywce obu drużyn. Swoje doświadczenie wykorzystywał weteran zespołu z Bielska – rozgrywający Jarosław Macionczyk (15:13), dobry atak dołożył Krikun, a w bloku popisał się Żuk (19:15). BBTS w drugiej części seta pokazywał grę na miarę wicelidera rozgrywek (21:15). Seta po długiej wymianie zakończył Piotrowski 25:16

W trzeciej partii gospodarze od początku zbudowali sobie przewagę, na pewno pomogły w tym skuteczne serwisy Frąca (6:3). Siedlczanie psuli wiele zagrywek, co nie pozwalało im dogonić bielszczan, do tego świetnie funkcjonował blok zespołu z południa Polski (10:6). Z pipe’a dynamicznie kończył piłki Makowski (12:8). Goście po świetnym ataku Adamczyka niemalże dogonili BBTS (12:11). Zapowiadało się na ciekawą drugą połowę seta, po tym jak Sawicki zaserwował asa mieliśmy już remis (13:13). W końcówce seta to znów zawodnicy z Bielska-Białej mieli przewagę (17:15). Jednak szybko ją roztwonili (17:17), a po zerwanym ataku Frąca to goście wyszli na prowadzenie (18:19). Zagrywki Makowskiego ponownie odwróciły zmieniającą się bardzo dynamicznie boiskową sytuację (21:19). Ostatnie piłki to już istna “nerwówka”. Po bloku to znowu goście wyszli na prowadzenie (22:23). Atomowy serwis Frąca uratował bielszczan i zwyciężyli w secie i w całym meczu 26:24

BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:16, 26:24)

MVP: Adrian Hunek

BBTS Bielsko-Biała: Macionczyk, Żuk, Kapelus, Hunek, Cedzyński, Krikun, Marek, Oniszk, Frąc, Popik, Piotrowski, Makowski, Dorosz

KPS Siedlce: Napiórkowski,Adamczyk, Bieńkowski, Sawicki, Krupiński, Woźnica, Wójcik, Nowak, Laskowski