Krzysztof Głowacki ma dość. Mistrz świata zakończy karierę?

Jeszcze niedawno wydawało się, że były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki powalczy o mistrzostwo Europy. Teraz wiele wskazuje na to, że głównym celem Polaka nie jest jednak pojedynek o pas EBU z Dylanem Bregeonem, a starcie z Brytyjczykiem Richardem Riakporhe. Chociaż i tu pojawia się wiele znaków zapytania.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Głowacki stawia ultimatum. Albo walka, albo koniec kariery

W październiku grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na starcie Krzysztofa Głowackiego (32-3, 20 KO) o pas EBU z Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO). Niedługo po tym pojawiła się jednak propozycja walki Polaka z Brytyjczykiem Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO). Środowisko Polaka było zdecydowanie bardziej zainteresowanie drugim pojedynkiem, który to odbyć się miał w listopadzie.

Okazuje się jednak, że ze wspomnianym starciem Głowacki – Riakporhe są problemy. Polski pięściarz we wpisie mediach społecznościowych poinformował, że walka najpierw została przełożona na grudzień, a następnie na początek roku 2022. Były mistrz świata wagi junior ciężkiej poinformował, że teraz pojedynek ma odbyć się 21 stycznia.

Wczoraj dowiedziałem się, że Anglicy zmienili termin na 21 stycznia. Dla organizmu to nic dobrego, by być w tak długo w ciężkich przygotowaniach, zwłaszcza że nie miałem czasu na żadną regenerację, ale oczywiście jestem głodny walk i przyjmuję termin – napisał Głowacki.

Byłem dwukrotnym Mistrzem Świata, a czuję się jak chłopiec, który jest na początku swojej przygody bokserskiej, który nie ma wsparcia ze strony Promotorskiej i szacunku w świecie boksu. […]  21 stycznia to ostatni termin, na który przystałem, jeżeli zostanie przesunięta, rezygnuje z walki i w ogóle z boksu. Mam dośćdodał 36-latek.

Krzysztof Głowacki - wypowiedź

Oficjalna strona Europejskiej Unii Boksu poinformowała natomiast, że 25 lutego w Rzeszowie dojdzie do walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej pomiędzy Dylanem Bregeonem a innym Polakiem – Michałem Cieślakiem. Na tej samej gali zobaczymy również pojedynek Łukasz RóżańskiOscar Rivas.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA