Krzysztof Głowacki złapany na dopingu. Polak otrzymał 4-letnią dyskwalifikację

Aktualizacja: 2 sty 2024, 18:12
2 sty 2024, 16:51

Krzysztof Głowacki na początku grudnia przyznał, że zakończył karierę pięściarską i skupia się na współpracy z KSW. Tymczasem w Nowy Rok brytyjska organizacja antydopingowa (UKAD) poinformowała o 4-letniej dyskwalifikacji za naruszenie przepisów antydopingowych w związku z obecnością Boldenonu w jego organizmie. 

Smutny koniec pięściarskiej kariery Krzysztofa Głowackiego

Gdy polski pięściarz informował o zakończeniu kariery w boksie, wydawało się, że to decyzja podjęta wyłącznie z powodów sportowych/wiekowych. Były dwukrotny mistrz świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej postanowił związać się z KSW i walczyć w MMA, gdzie ma większe szanse na kolejne sukcesy. Głowacki zadebiutował zwycięstwem podczas gali Colosseum 2 na Stadionie Narodowym.

Tymczasem okazuje się, że powodem rozstania z pierwotną dyscypliną mogło być dochodzenie w sprawie stosowania nielegalnego Boldenonu – sterydu anabolicznego nowej generacji. Organizacja UKAD zajmująca się dopingiem w Wielkiej Brytanii potwierdziła 1 stycznia 2024 roku, że próbka moczu pobrana 21 stycznia 2023 roku od Głowackiego po przegranej walce z Richardem Riakporhe wykazała obecność wspomnianej substancji.

Głowacki dowiedział się o wszystkim 6 kwietnia 2023 roku, gdy UKAD wpisała go na listę sportowców zawieszonych z powodu naruszenia brytyjskich przepisów antydopingowych. Dalszy ciąg tej historii miał miejsce 2 i 12 czerwca 2023 roku, gdy UKAD oficjalnie oskarżyła Polaka, a ten wystosował list, w którym zaprzeczył zażycia jakiejkolwiek substancji zabronionej.

Sprawie przyjrzał się Niezależny Krajowy Panel Antydopingowy (NADP), który 21 listopada nałożył na Głowackiego 4-letni dyskwalifikację obejmującą tylko boks.Znakomite wieści z UFC. Znamy datę debiutu Roberta Bryczka

Źródło:UKAD

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA