Dobre wieści z Kielc. Mistrz Polski będzie miał nowego właściciela

Media są zgodne. Zgodę na sprzedaż większościowego pakietu akcji wyrazili członkowie stowarzyszenia KS Vive Kielce. Teraz mistrzów Polski ma przejąć spółki skarbu państwa skupione wokół Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria. Sto procent akcji zostanie odkupione za symboliczną kwotę.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mistrz Polski uratowany? KS Vive Kielce zmienia właściciela

Problemy kieleckiego klubu rozpoczęły się już jesienią 2022 roku. Wówczas ogłoszono, że firma Van Pur S.A. wycofuje się ze sponsorowania mistrzów Polski. Od początku 2023 roku z nazwy drużyny zniknął więc człon Łomża. Na szczęście pomocną dłoń do najlepszego zespołu z naszego kraju wyciągnęła firma Barlinek. Mistrzowie Polski sezon dokończyli więc pod nazwą Barlinek Industria Kielce. Wraz z końcem zmagań 2023/24 obie firmy przestały być sponsorami kieleckiej ekipy.

Dodatkowo Bertua Servaas, który posiadał 49-procentowy pakiet akcji klubu, w czerwcu ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa drużyny po 21 latach. Jednocześnie zadeklarował, że jest w stanie oddać swoje udziały za darmo, jeżeli znajdą się chętni na przejęcie i zainwestowanie w mistrzów Polski. Teraz media informują, że cała sprawa wreszcie zmierza ku szczęśliwemu końcowi.

W środę stowarzyszenie KS Vive Kielce zgodziło się sprzedać swój 51-pakiet akcji za symboliczną kwotę, o czym poinformowała Dorota Kułaga z serwisu “Echo Dnia”. Cały klub mają teraz przejąć spółki skarbu państwa skupione wokół Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria. To daje ogromne nadzieje na składu drużyny i funkcjonowanie klubu na najwyższym poziomie.

Wszystkiego o nowej sytuacji klubu dowiemy się w piątek

Z kolei według informacji dziennikarza Macieja Wojsa klub przy tej okazji zmieni nazwę z KS Vive Kielce na KS Iskra Kielce, co ma być nawiązaniem do historii drużyny z województwa świętokrzyskiego. To jednak tylko oficjalnie. Marketingowa nazwa ma być jeszcze inna i wyróżnieni będą w niej sponsorzy tytularni. Jacy? Na takie informacje kibice muszę jeszcze trochę poczekać.

Wojs dodaje, że według informacji krążących w środowisku prezesem klubu może zostać dyrektor zarządzająca Industrii Magdalena Szczukiewicz, a wiceprezesem obecny dyrektor marketingu KS Kielce Paweł Papaj. Na potwierdzenie tych doniesień poczekamy przynajmniej do piątku.

To właśnie 8 września ma odbyć się konferencja prasowa, na którym oficjalnie zostaną zaprezentowani nowi właściciele klubu, a być może także kadra zarządzająca i następni sponsorzy tytularni.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Problemy w Kielcach. Lider zespołu opuści mecze Ligi Mistrzów

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA