KSW 79: De Fries – Duffee: Zakłady Bukmacherskie (25.02). Król wagi ciężkiej z okazją na rewanż

Aktualizacja: 27 lut 2023, 08:18
24 lut 2023, 18:00

Już w sobotę w czeskim Libercu odbędzie się gala KSW 79. Wydarzenie jest niezwykłe, gdyż najbardziej znana polska federacja mieszanych sztuk walki zadebiutuje na nowym rynku. Główną atrakcją wydarzenia jest pojedynek, w którym udział wezmą Phil De Fries i Todd Duffee. Stawką pojedynku jest pas mistrzowski wagi ciężkiej. Kto jest faworytem tego starcia?

De Fries
Duffee
1.15

5.46

KSW 79. De Fries – Duffee: Zakłady Bukmacherskie i Typy

Faworytem walki wieczoru jest zdecydowanie Phil De Fries. Bukmacherzy uważają, że Todd Duffee nie ma prawie żadnych szans, aby odbić pas mistrzowski z rąk angielskiego zawodnika. Nie można się jednak temu dziwić. Aktualny czempion w federacji KSW jeszcze nigdy nie przegrał, a dodatkowo wejdzie do oktagonu niemal 11 kilogramów cięższy, od swojego rywala. Dlatego każdy inny wynik, niż wygrana De Friesa przed czasem, będzie uznany za absolutną niespodziankę.

Typ #1: De Fries wygra w 1. rundzie (STS – 1.95)

Typ #2: De Frie zwycięstwo przez KO/TKO/DSQ lub poddanie (STS – 1.25)

Mistrz KSW pewny siebie. “Czeka mnie słodka zemsta”.

Walka wieczoru gali KSW 79 jest szczególna nie tylko dlatego, że jej stawką jest pas wagi ciężkiej. Dla aktualnego czempiona polskiej federacji występ na gali KSW 79 jest również doskonałą okazją do rewanżu. Zawodnicy w klatce spotkali się już bowiem raz, a było to jeszcze w grudniu 2012 roku. Wówczas lepszy okazał się Todd Duffee (9-3) , który znokautował Phila De Friesa ( 22-6) w pierwszej rundzie pojedynku. Wspomniane starcie miało miejsce w ramach zmagań UFC.

Gdy dowiedziałem się, że będę walczył z Toddem, ucieszyłem się, że czeka mnie słodka zemsta. Poprzednim razem nie pokonał mnie dlatego, że był lepszy, tylko ponieważ ja sam byłem w rozsypce i czułem strach. Nigdy nie obejrzałem naszej pierwszej walki. Czułem zbyt duży wstyd. To było coś okropnego – przyznał Philip De Fries.

Teraz De Fries jest jednak w zupełnie innym miejscu kariery. W 2018 roku Anglik zadebiutował w organizacji KSW i od razu zdobył pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze ciężkiej. Od tego czasu 36-latek jest niepokonany. Udało mu się aż siedmiokrotnie obronić tytuł czempiona. W swoim ostatnim pojedynku jego wyższość musiał uznać Brazylijczyk Ricardo Prasel, którego aktualny mistrz pokonał przez poddanie już w pierwszej rundzie.

Z kolei pretendent do tytułu po ostatniej walce z De Friesem A łącznie spędził w klatce niespełna sześć minut w trzech występach. Wszystko z powodu licznych kontuzji, które dręczyły go w ostatnich latach. Todd Duffee przeszedł operacje biodra, ramienia i kolan. Pomimo tego nie poddał się, wrócił do profesjonalnego sportu i zapowiedział, że w sobotę zrobi wszystko, aby zaskoczyć fanów KSW i pokonać aktualnego króla wagi ciężkiej.

Karta walk gali KSW 79. W oktagonie m.in. Arkadiusz Wrzosek

Bardzo ciekawie zapowiada się również walka, w której to wystąpi niepokonany  reprezentant gospodarzy Dominik Humburger (5-0). Jego przeciwnikiem zaledwie kilka dni przed galą został ogłoszony Brazylijczyk Jorge Bueno (8-1, 1 N/C). Na karcie walk znaleźć możemy też tak ciekawych wojowników, jak Arkadiusz Wrzosek (1-0). Jego rywalem na KSW 79 będzie Tomáš Možný (1-0).

Ponadto w oktagonie zaprezentują się m.in. Daniel Omielańczuk (26-13-1, 1 N/C), Michał Kita (21-15-1), (26-13-1, 1 N/C), Brian Hooi (18-10, 1 N/C) czy Natalia Baczyńska-Krawiec (6-3). W sumie na karcie głównej KSW 79 znajdziemy dziewięć pojedynków. Pierwszy powinien rozpocząć się o godzinie 19:00.

Walka wieczoru:
Phil de Fries (22-6)-Todd Duffee (9-3, 1 NC)
Karta Główna
Dominik Humburger (5-0)-Jorge Bueno (8-1 1NC,)
Tomáš Možný (1-1)-Arkadiusz Wrzosek (1-0)
Michał Kita (21-15-1)-Daniel Omielańczuk (26-13-1, 1 NC)
Brian Hooi (18-9, 1 NC)-Jivko Stoimenov (13-5, 1 NC)
Ramzan Jembiev (3-1)-Murilo Delfino (3-0)
Natalia Baczyńska-Krawiec (6-3)-Petra Částková (6-5)
Frederico Komuenha (2-0)-Matyas Viszlay (1-0)

KSW 79: Gdzie oglądać? Transmisja i karta walk gali w Libercu (25.02)

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA