KSW 80. Ruchała – Eskiev: Zakłady i Typy Bukmacherskie (17.03). Karta walk pierwszej gali w Lubinie

Najlepsza polska federacja MMA już 17 marca zaprezentuje widzom trzecie tegoroczne wydarzenie. Tym razem nietypowy jest dzień gali, gdyż KSW 80 odbędzie się w piątek. Główną walką w Lubinie będzie starcie Robert Ruchała – Lom-Ali Eskijew. Stawką rywalizacji będzie tymczasowy pas dywizji piórkowej.

Robert Ruchała – Lom-Ali Eskijew
17.03.2023, 23:00
KSW 80 – Walka wieczoru

 
Ruchała
Eskiev
 
1.80

2.00

Niepokonany Ruchała marzy o pasie. Na jego drodze Eskijew

Pierwotnie Robert Ruchała miał zmierzyć się z Dawidem Śmiełowskim. Ten musiał jednak zrezygnować z walki na KSW 80. Powodem jest kontuzja. Popularny „Królik” doznał urazu barku. W jego miejsce wskoczył Lom-Ali Eskijew. Niemiecki zawodnik kontrakt z polską federacją podpisał jeszcze w 2021 roku.

Od tego czasu Eskijew stoczył dla KSW trzy pojedynki. W debiucie wygrał z Kolumbijczykiem Gilbero Ordoñezem, a następnie pokonał Damiana Stasiaka. Niemiecki zawodnik został jednak pokonany przez Daniela Rutkowskiego na gali XTB KSW 77. Polak okazał się lepszy od rywala dzięki decyzji sędziów.

Z kolei 24-letni Robert Ruchała na koncie ma osiem zwycięstw. Zawodnik urodzony w Nowym Sączu jeszcze nigdy nie zaznał porażki w zawodowej klatce MMA. Podczas swojej przygody z KSW zawodnik pokonał m.in. Damiana Stasiaka czy Patryka Kaczmarka. Teraz stanie przed wielką szansą zdobycia tymczasowego pasa kategorii koguciej.

Ruchała – Eskijew: Zakłady i Typy Bukmacherskie

Walka o tymczasowy pas kategorii koguciej zapowiada się niezwykle wyrównanie, a analitycy STS-u mają problem ze wskazaniem konkretnego faworyta. Wielu specjalistów jest jednak, iż pojedynek w Lubinie może potrwać pełne pięć rund. Ja również jestem zdania, że o zwycięstwie w walce wieczoru zadecydować będą musieli sędziowie. Ostatecznie stawiam jednak na Roberta Ruchałę.

Typ #1: Walka potrwa pełen dystans – tak (2.00 STS)

Typ #2: Zwycięzca walki – Robert Ruchała (1.80 STS)

Nie tylko walka o pas. Pełna karta gali KSW 80 w Lubinie

Łącznie na gali KSW 80 do klatki wejdzie aż 20 zawodników. Podczas karty wstępnej będziemy mieli okazję zobaczyć dwa pojedynki. Wydarzenie rozpocznie się do starcia w kategorii średniej pomiędzy Mateuszem Janurem a Andim Vrtaciciem. Po nich w klatce pojawią się Kamil Szkaradek i Patryk Chrobak.

Dalej będzie jeszcze ciekawiej. Podczas karty głównej pojawi się m.in. Luis Henrique da Silva, który zmierzy się z niepokonanym Francuzem Oumarem Sy. Z kolei samą walkę wieczoru poprzedzi się starcie Bartosz Leśko – Tom Bresse.

Walka wieczoru:
Robert Ruchała (8-0-0)-Lom-Ali Eskiev (20-6-0)
Karta Główna:
Bartosz Leśko (12-2-2)-Tom Breese (15-4-0)
Luis Henrique da Silva (19-8-0)-Oumar Sy (7-0-0)
Michał Michalski (9-5-0)-Giorgi Kvelidze (10-4-0)
Emilia Czerwińska (2-0-0)-Yasmin Guimarães (4-1-0)
Wojciech Kazieczko (3-0-0)-Danu Tarchila (5-1-0)
Danu Tarchila (5-1-0)-Bartłomiej Gładkowicz (9-3-0)
Kacper Koziorzębski (8-5-0)-Borys Borkowski (4-2-0)
Karta Wstępna:
Kamil Szkaradek (3-0-0)-Przemysław Górny (5-3-0)
Mateusz Janur (6-5-0)-Andi Vrtačić (3-1-0)

Mistrzowska walka na Narodowym. KSW Colloseum 2 nabiera rumieńców

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama