Mistrzowska walka na Narodowym. KSW Colloseum 2 nabiera rumieńców

14 mar 2023, 13:03

Panujący od ponad dwóch lat na szczycie wagi lekkiej Marian Ziółkowski stanie 3 czerwca do brony swojego tytułu mistrzowskiego. Jego rywalem na gali KSW Colloseum 2 na PGE Narodowym będzie francuski zawodnik Salahdin Parnasse, który w swojej kolekcji posiada tymczasowy pas w tej kategorii.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Ziółkowski i Parnasse powalczą na KSW Colloseum 2

O walce Ziółkowski –  Parnasse mówiło się w mediach od dawna. Zawodnicy mieli wejść do jednego oktagonu już na gali KSW 76. Ostatecznie Polak musiał jednak wycofać się z pojedynku. Wszystkiemu winna okazała się kontuzja. Zastąpił go Sebastian Rajewski, który ostatecznie przegrał z francuskim zawodnikiem w walce, której stawką był tymczasowy pas wagi lekkiej. Parnasse wygrał przed czasem.

Teraz dojdzie jednak do odłożonego pojedynk. Stawką będzie unifikacja tytułów mistrzowski. Starcie zapowiada się niezwykle ciekawie, a Marian Ziółkowski panuje na szczycie wagi lekkiej jeszcze od grudnia 2020 roku, kiedy to wywalczył tytuł w boju z Romanem Szymańskim. Aktualny czempion jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Na swoim koncie ma ponad 30 stoczonych pojedynków, z których 25 wygrał. Ziółkowski zanotował teraz cztery zwycięstwa z rzędu.

Z kolei Salahdine Parnasse to nie tylko tymczasowy czempion, ale i mistrz KSW wagi piórkowej. Młody Francuz zwyciężył do tej pory 17 pojedynków i przegrał tylko raz. W roku 2021 w klatce musiał uznać wyższość Daniela Torresa. Kilka miesięcy później zrewanżował się mu w walce na gali KSW 65. Wyższość Parnasse’a uznać musieli również m.in. Artur Sowiński, Marcin Wrzosek czy Roman Szymański.

Karta główna:

Mamed Khalidov #3 (36-8-2, 16 KO) vs TBA

Mariusz Pudzianowski #6 (17-8 1NC, 12 KO) vs Artur Szpilka (2-0, 2 KO)

Walka o pas kategorii lekkiej:

Marian Ziółkowski #C (25-8-1 1NC, 6 KO) vs Salahdine Parnasse (17-1, 2 KO)

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA