Strona główna Pozostałe MMA KSW, Martin Lewandowski i Joanna Jędrzejczyk nominowani do World MMA Awards

KSW, Martin Lewandowski i Joanna Jędrzejczyk nominowani do World MMA Awards

0

Magazyn “Fighters Only”, największy na świecie periodyk poświęcony mieszanym sztukom walki ogłosił coroczne nominacje do prestiżowych nagród World MMA Awards.

 

KSW ponownie, czwarty rok z rzędu, znalazło się w gronie pięciu najlepszych marek MMA na świecie nominowanych do tytułu “Organizacji Roku”.

 

Drugie wyróżnienie powędrowało natomiast do Martina Lewandowskiego, współwłaściciela organizacji KSW, który trzeci rok z rzędu został nominowany w kategorii “Szef Roku” i tym samym znalazł się w gronie pięciu najważniejszych postaci branży MMA.

 

Natomiast Joanna Jędrzejczyk została nominowana w kategorii “Walka Roku”, za pojedynek z mistrzynią wagi słomkowej Weili Zhang.

 

Coroczne nagrody World MMA Awards zostaną rozdane w tym roku już po razdwunasty. Uroczysta gala odbędzie się w październiku.

 

Głosowanie w poszczególnych kategoriach odbywa się natomiast na stronie World MMA Awards: https://www.worldmmaawards.com/vote/

 

Oto pełna lista nominacji:

Zawodnik roku im. Charlesa „Mask” Lewisa
Henry Cejudo
Israel Adesanya
Justin Gaethje
Jorge Masvidal
Douglas Lima

Zawodniczka roku
Valentina Shevchenko
Weili Zhang
Kayla Harrison
Cris Cyborg
Amanda Nunes

Odkrycie roku
Weili Zhang
Alexander Volkanovski
Gilbert Burns
Jorge Masvidal
Petr Yan

Międzynarodowy zawodnik roku (spoza obu Ameryk)
Weili Zhang
Kamaru Usman
Israel Adesanya
Valentina Shevchenko
Aung La N Sang

 

Walka roku
Weili Zhang vs Joanna Jędrzejczyk (UFC 248)
Kamaru Usman vs Colby Covington (UFC 245)
Israel Adesanya vs Kelvin Gastelum (UFC 236)
Dustin Poirer vs Dan Hooker (UFC on ESPN 12)
Josh Emmett vs Shane Burgos (UFC on ESPN 11)

Nokaut roku
Jorge Masvidal vs Ben Askren (latające kolano – UFC 239)
Cody Garbrandt vs Raphael Assuncao (ciosy – UFC 250)
Anthony Pettis vs Stephen Thompson (Superman Punch – UFC on ESPN 6)
Sean O’Malley vs Eddie Wineland (ciosy – UFC 250)
Douglas Lima vs Michael Page (ciosy – Bellator 221)

Poddanie roku
Brent Primus vs Tim Wilde (Gogoplata – Bellator Birmingham)
Bryce Mitchell vs Matt Sayles (Twister – UFC on ESPN 7)
Aviv Gozali vs Eduard Muravitsky (Heelhook – Bellator 225)
Demian Maia vs Ben Askren (Rear-Naked Choke – UFC on ESPN+ 20)
Misha Cirkunov vs Jimmy Crute (Peruvian Necktie – UFC on ESPN+ 16)

Powrót roku
Stipe Miocic (walka/kariera) vs Daniel Cormier II
Eddie Alvarez (walka/kariera) vs Eduard Folayang
Jairzinho Rozenstruik (walka) vs Alistair Overeem
Peter Queally (walka) vs Ryan Scope
Cody Garbrandt (kariera)

 

Zaskoczenie roku
Alexander Volkanovski vs Max Holloway (UFC 245)
Henry Corrales vs Aaron Pico (Bellator 214)
Khama Worthy vs Devonte Smith (UFC 241)
Kai Asakura vs Kyoji Horiguchi (RIZIN FF 18)
Timofey Nastyukhin vs Eddie Alvarez (ONE Championship 92)

Główny trener MMA roku im. Shawna Tompkinsa
Eugene Bareman
Sayif Saud
Mike Brown
Trevor Wittman
Eric Albarracin

Trener roku (specjalista np. od siły, kondycji, itd.)
Andre Hicks
Sunz Singh
George Lockhart
Bo Sandoval
Phil Daru

Klub roku
Fortis
Elevation FT
Sanford
ATT
AKA

Sędzia roku
Herb Dean
Jason Herzog
Mike Beltran
Frank Trigg
Marc Goddard

Ring girl roku
Carly Baker
Jhenny Andrade
Louise McKie
Britanny Palmer
Mercedes Terrell

 

Szef roku
Dana White
Densign White
Martin Lewandowski
Nobuyuki Sakakibara
Scott Coker

Organizacja roku
PFL
KSW
ONE Championship
Bellator
UFC

Osobowość roku
Jon Anik
Chael Sonnen
John McCarthy
The Schmo
Joe Rogan

Analityk roku
Robin Black
Michael Bisping
Paul Felder
Daniel Cormier
Dan Hardy

Najlepszy program o MMA
Ariel Helwani MMA Show
JRE MMA Show
UFC Embedded
Contender Series
Anatomy of a Fighter

Medium roku
Sherdog
ESPN
MMA Junkie
The Mac Life
The Athletic

 

Dziennikarz roku
John Morgan
Mike Bohn
Brett Okamoto
Ariel Helwani
Gareth Davies

 

Duch wojownika
Dustin Poirier (Good Fight Foundation)
Justin Wren (Fight for the Forgotten)
Robbie Lawler (reakcja na przegraną z Askrenem)
Conor McGregor (przekazanie miliona euro na walkę z koronawirusem)
Walt Harris (powrót do walk po starcie córki)

Komentarze