KSZO na 11. miejscu Orlen Ligi!

1 kwi 2015, 19:44

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pomimo porażki w pierwszym spotkaniu będzie na 11. miejscu w tabeli Orlen Ligi. Siatkarkom z województwa świętokrzyskiego udało się wygrać 3:1 i w dwumeczu pokonać PGNiG Naftę Piła.

Pierwsza partia padła łupem siatkarek z Piły i wydawać się mogło, że zmierzają pewnie po końcowy sukces w dwumeczu. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wzięły siatkarki Dariusza Parkitnego.

W drugim secie panowała całkowicie odmienna atmosfera w hali. Niesione dopingiem gospodynie podjęły walkę i partie zakończyły w lepszych nastrojach. Zapowiadała się walka do samego końca spotkania.

W trzeciej odsłonie ponownie lepszą grę pokazywało KSZO. Szybko wypracowana przewaga (13:8) dała łatwość gry gospodyniom. W tym momencie siatkarki z Piły dosłownie stanęły na boisku (23:8). Przewaga została łatwo dowieziona do samego końca i siatkarkom KSZO brakowało już tylko jednego seta do końcowego zwycięstwa w walce o 11. miejsce.

I tego seta zdobyły, bowiem w czwartej partii rywalki ponownie nie miały wiele do powiedzenia. KSZO kontrolowało grę (8:6), a następnie powiększało swoją przewagę (16:11). Nadzieja umierała w sercach kibiców z Piły, bo musiał stać się cud, aby nagle pilanki odrobiły straty – grały w tym fragmencie meczu wręcz fatalnie.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – PGNiG Nafta Piła 3:1 (21:25, 25:18, 25:8, 25:14)