Kto może zastąpić Patryk Rombla? “Marcin Lijewski to idealny kandydat”

Aktualizacja: 23 sty 2023, 22:18
23 sty 2023, 21:06

Polscy szczypiorniści w miniony weekend pożegnali się z Mistrzostwami Świata 2023. Na koniec mundialowych zmagań biało-czerwoni pokonali Irańczyków. Sumaryczny wynik jest jednak słabszy, niż się tego spodziewano. W związku z tym coraz głośniejsza jest dyskusja dotycząca przyszłości Patryka Rombla. Artur Siódmiak twierdzi, że może go zastąpić Marcin Lijewski.

Występ Polaków na MŚ 2023 nie był idealny. Szczypiorniści, których do boju prowadził Patryk Rombel, zakończyli rywalizację na drugiej fazie grupowej. Tu co prawda pokonali Czarnogórę (27:20) i Iran (26:22), ale ulegli Hiszpanii (23:27). Wcześniej natomiast musieli uznać wyższość Francuzów (24:26), Słoweńców (23:32), a jedyne zwycięstwo odnieśli z Arabią Saudyjską (27:24).

Patryk Rombel zrobił wszystko, co mógł podczas MŚ 2023?

Pomimo słabszych wyników wielu kibiców stoi murem za Patrykiem Romblem. Fani uważają, że nie powinno się skreślać się trenera po tym turnieju i należy dać mu szansę poprowadzić biało-czerwonych szczypiornistów do kolejnej wielkiej imprezy sportowe. Z tą grupą po drodze jest m.in. Tałantowi Dujszebajewowi, który stwierdził, iż to nie wyniki są złe, ale oczekiwania były po prostu zbyt wysokie – Dujszebajew ostro o polskiej kadrze. Porównał ją do „trabanta”.

Inni są zdania, że zmiany powinny dotknąć polską reprezentację już teraz. Do tego grona można zaliczyć Artura Siódmiaka, byłego reprezentant Polski. Po nieudanych mistrzostwach udzielił on wywiadu portalowi “Sport.pl”. W rozmowie z Pawłem Matysem przyznał, że uważa, iż sprawa nie jest prosta, ale w pracy Rombla zauważył pewne braki.

Patryk Rombel to analityczny trener, bardzo dużo pracuje, ale nie dostrzegłem odpowiednio prowadzenia zespołu już podczas samych podczas meczów. Brakowało mi odpowiedniej reakcji, podpowiedzi z ławki, by np. częściej grać skrzydłami – stwierdził były reprezentant Polski.

Lijewski i Kuptel w gronie potencjalnych następców Rombla

Artur Siódmiak został zapytany również o to, kto mógłby zastąpić aktualnego selekcjonera. Dyskusja w pewnym momencie skupiła się na potencjalnej kandydaturze Marcina Lijewskiego. Były reprezentant Polski nie ukrywał, że jest to dla niego kandydat doskonały. W gronie następców wymienił również Rafała Kuptela.

To idealny kandydat. Wiele razy z nim o tym rozmawiałem, wiem, jaką ma wizję. To jego największe marzenie. Wiem, że kadrę chciałby też objąć Rafał Kuptel. W tych dwóch nazwiskach upatrywałbym ludzi, którzy mogą być trenerami reprezentacji Polski. To bardzo dobrzy trenerzy – stwierdził Siódmiak

– Pamiętajmy jednak, że ważne jest, jaki selekcjoner ma sztab i pomysł na grupy młodzieżowe […] Lijewski ma charyzmę i wielki autorytet. Wszyscy wiemy, co osiągnął w karierze – dodał.

Selekcjoner Patryk Rombel może stracić pracę? „To byłoby szaleństwo”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA