Kubacki ma szansę na podium w Pucharze Świata. Co musi się stać?

27 mar 2023, 16:59

Choć Dawid Kubacki nie będzie już rywalizował w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich, wciąż ma szansę na zajęcie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej. Obecnie zagrozić mu może już tylko Anze Lanisek, a wszystko rozstrzygnie się w Planicy.

Dawid Kubacki ogłosił rezygnację z dalszej części obecnego sezonu w Pucharze Świata z powodów rodzinnych. Najlepszy polski skoczek wyjaśnił, że jego żona trafiła do szpitala z przyczyn kardiologicznych, dlatego decyzja o wycofaniu się z kolejnych konkursów była dla niego jedynym rozwiązaniem.

Aktualna czołówka klasyfikacji generalnej PŚ

Znakomite występy Kubackiego w ostatnich miesiącach sprawiły, że w dalszym ciągu plasuje się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak przez długi czas był tuż za plecami Halvora Egnera Graneruda, który jest już pewien zdobycia Kryształowej Kuli.

Po ostatnich zawodach w Lahti Kubacki został wyprzedzony przez Stefana Krafta, który na fińskiej skoczni zajął drugie miejsce. Tuż za Polakiem z kolei znajduje się Anze Lanisek – Słoweniec traci do naszego zawodnika 73 punkty.

Lanisek może prześcignąć Kubackiego

Do zakończenia tego sezonu pozostały trzy konkursy, z czego tylko dwa będą punktowane w klasyfikacji generalne. Będą to indywidualne zawody na skoczni w Planicy. Do rozegrania pozostają jeszcze zmagania drużynowe, ale nie będą one miały znaczenia dla klasyfikacji.

Jako że Lanisek traci do Kubackiego 73 punkty, nie mógłby zająć jednego z dwóch czołowych miejsc – wówczas już po jednym konkursie byłby pewny przeskoczenia Polaka. Na odrobienie straty będzie miał jednak dwie szanse, a punktacja za poszczególne miejsca jest następująca:
● 1. – 100 punktów,
● 2. – 80 punktów,
● 3. – 60 punktów,
● 4. – 50 punktów,
● 5. – 45 punktów,
● 6. – 40 punktów,
● 7. – 36 punktów
● 8. – 32 punkty,
● 9. – 29 punktów,
● 10. – 26 punktów,
● 11. – 24 punkty,
● 12. – 22 punkty,
● 13. – 20 punktów,
● 14. – 18 punktów,
● 15-30. – 16-1 punkt

Biorąc pod uwagę obecny sezon, Lanisek zajmował w lotach odpowiednio 13., 9., 5. i 3. miejsce. Gdyby utrzymał się podobny stan, różnica między nim z Kubackim byłaby bardzo mała.

Kadra Polaków na loty w Planicy. Ostatnie zawody w sezonie 2022/2023

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA