Robert Kubica wraca na tor. Wystąpi w siedmiu wyścigach

Aktualizacja: 3 lut 2023, 17:51
3 lut 2023, 12:48

Robert Kubica na dobre pożegnał się z Formułą 1. Nie oznacza to jednak, że zakończył już karierę kierowcy wyścigowego. Polaka zobaczymy w tym roku w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, gdzie będzie reprezentował barwy ORLEN Team WRT. Zawody odbędą się w ramach cyklu WTE.

Robert Kubica wystąpi w siedmiu wyścigach z cyklu WTE

Jedyny w historii Polak w Formule 1 niedawno podjął decyzję o definitywnym zakończeniu swojej kariery w tym cyklu. Robert Kubica odszedł z zespołu Alfy Romeo po trzech latach, podczas których był kierowcą rezerwowym. Ostatni raz swoją drużynę miał okazję reprezentować w wyścigu w 2021 roku. Wówczas zajął 14. miejsce w Grand Prix Włoch. Zastąpił tam Kimiego Raikkonena.

Więcej w Forumle 1 Kubca nie pojedzie, ale nadal będzie kontynuował swoją karierę jako kierowca zawodowy. Ujawniono, że 38-latek wystartuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Będzie tam reprezentował drużynę ORLEN Team WRT w cyklu WEC. W załodze znajdą się również Louis Deletraz oraz Rui Andrade.

Robert Kubica wraca do ekipy WRT. W sezonie 2023 powalczy w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, a załogę ORLEN Team WRT w cyklu WEC wraz z nim tworzyć będą Louis Delétraz i Rui Andrade. Mocny skład, będzie ostra walka w LMP2! – napisał na Twitterze dziennikarz Mikołaj Sokół.

Warto przypomnieć, że Kubica i WRT współpracowali ze sobą już wcześniej. W 2021 roku polski kierowca został mistrzem European Le Mans Series. Wówczas w tym samym zespole pracowali Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye.

Pierwsze zawody sezonu 2023 w cyklu WEC zaplanowano już na 17 marca w USA. Dwunastogodzinny wyścig zostanie rozegrany na Sebring International Raceway.

Orlen sponsorem głównym AlphaTauri. Kubica kończy karierę w F1

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA