Orlen sponsorem głównym AlphaTauri. Kubica kończy karierę w F1

Aktualizacja: sty 28 2023, 02:13
sty 27 2023, 13:41

Potwierdziły się przypuszczenia, że Orlen rozstaje się z zespołem Alfa Romeo Racing. Nie oznacza to jednak, że polski koncern rezygnuje z obecności w Formule 1, ponieważ od nowego sezonu będzie głównym partnerem AlphaTauri. Włoska marka należąca do Red Bulla zaznacza, że to dopiero początek wieloletniej współpracy.

Orlen pozostaje w F1 jako sponsor główny AlphaTauri

Właściciel największej sieci stacji paliw w Polsce od początku nie miał zamiaru rozstawać się z najbardziej prestiżową serią wyścigową na świecie. Główną motywacją do tego są liczne korzyści marketingowe, które wpisują się w ogólną strategię koncernu.

ORLEN nie będzie już co prawda sponsorem tytularnym AlphaTauri, jak w przypadku Alfy Romeo, ale i tak utrzyma pozycję kluczowego sponsora zespołu F1. Biało-czerwone logo będzie eksponowane w kilku miejscach na bolidzie, w tym na tylnym skrzydle, a także na kombinezonach kierowców.

Nowy bolid AlphaTauri o nazwie AT04 zostanie zaprezentowany 11 lutego w Nowym Jorku. Podczas tegorocznej rywalizacji za jego kierownicą zasiądą Japończyk Yuki Tsunoda z Japonii oraz Holender Nyck De Vries.

Robert Kubica w żaden sposób nie został włączony do tej współpracy, co oznacza, że jedyny Polak w historii występujący w F1 definitywnie kończy ten etap życia. Tak naprawdę już drugi raz w swoim życiu. Niebawem powinniśmy poznać jego plany na 2023 rok.

Globalna rozpoznawalność marki jest niezbędna do osiągnięcia naszych celów strategicznych. Blisko połowa przychodów Grupy pochodzi ze sprzedaży zagranicznej. Dlatego konsekwentnie stawiamy na sponsoring sportowy, który jest podstawą naszej obecności w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych. Dzięki ekspozycji Formuły 1 docieramy do setek milionów fanów na całym świecie i od lat budujemy spójną strategię marketingową w Polsce i za granicą – przyznał Prezes Zarządu PKN Orlen w informacji prasowej AlphaTauri.

Nowy sezon F1 ruszy 5 marca w Bahrajnie. AlphaTauri z pewnością liczy na osiągnięcie lepszego rezultatu niż w poprzednim – 9. miejsce na 10 w klasyfikacji konstruktorów. Od tego roku wyścigi będą dostępne tylko w Viaplay.

Ogromny sukces Polaka w Rajdzie Dakar! Eryk Goczał zwycięzca

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA