Wimbledon: Kubot odpada po maratonie

2 lip 2016, 19:40

Łukasz Kubot w parze z Austriakiem Alexandrem Peyą odpadli z wielkoszlemowego Wimbledonu. Polsko-austriacka para przegrała w trzech setach z brytyjską parą Neil Skupski/Ken Skupski.

Mecz został rozpoczęty w piątek, ale z powodu opadów deszczu tenisiści byli zmuszeni zejść z kortu przy stanie 1:0 dla Kubota i Peyi w trzecim secie. Również w sobotę mecze były przerywane i dokończenie meczu Kubota i Peyi zostało opóźnione.

Pierwszy set to dominacja polsko-austriackiej pary. Kubot i Peya rozpoczęli znakomicie mecz i w premierowej odsłonie dwukrotnie przełamali serwis rywali. Swojego serwisu nie oddali ani razu i pierwszą partię wygrali 6:2.

Także drugi set dobrze się rozpoczął dla Polaka i Austriaka. Tym razem jednak na przełamanie serwisu tym samym odpowiedzieli brytyjscy bracia. Doszło do tiebreaka, w którym Kubot i Peya mieli dwie piłki meczowe. Nie udało się wykorzystać żadnej, a partię na swoją korzyść rozstrzygnęli bracia Skupscy.

Trzeci set rozpoczął się od pewnego wygrania gema przez Kubota i Peyę, a po tym pierwszym gemie pary musiały zejść z kortu z powodu deszczu. Po wznowieniu świetnie radzili sobie Polak i Austriak, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Rywale zdołali jednak odrobić straty i przez długi czas trwała walka gem za gem. Na Wimbledonie w decydującym secie nie gra się tiebreaka, więc przy wyniku 6:6 obie pary grały aż do osiągnięcia przewagi dwóch gemów. Ostatecznie jednak lepsi w końcówce okazali się Brytyjczycy, którzy wygrali 11:9.

Wimbledon, Londyn, Wielki Szlem (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Alexander Peya – Ken Skupski/Neal Skupski 6:2, 6:7, 9:11