Kurek opuści turniej kwalifikacyjny do IO. Wiadomo, kto będzie kapitanem kadry

wrz 25 2023, 16:27

Podczas rozpoczynającego się w tym tygodniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich zabraknie kontuzjowanego Bartosza Kurka, który nie poleci z kadrą do Chin. Jego miejsce w składzie najpewniej zajmie Łukasz Kaczmarek, a rola kapitana przejdzie na Aleksandra Śliwkę.

Kurek nie zagra w kwalifikacjach do IO

Bartosz Kurek był wielkim nieobecnym niedawnego finału mistrzostw Europy, w którym polscy siatkarze w wielkim stylu wygrali 3:0 z Włochami. Kapitan polskiej kadry doznał kontuzji, która wykluczyła go z występu w tym spotkaniu i jak się okazuje, również z kolejnych meczów.

W poniedziałek stało się jasne, że Kurek nie poleci z reprezentacją do Chin, gdzie będzie rozgrywany turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. 35-latek zostanie w Polsce i będzie próbował uporać się z kontuzją biodra, która doskwiera mu od dłuższego czasu.

Śliwka kapitanem za Kurka

Jako że jest to koniec reprezentacyjnego sezonu dla Kurka, jego miejsce w kadrze najpewniej zajmie Łukasz Kaczmarek. Wiadomo także, że pod nieobecność 35-latka, kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski zostanie Aleksander Śliwka, czyli jeden z kluczowych zawodników zespołu Nikoli Grbicia.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich z udziałem reprezentacji Polski potrwa w dniach 30 września – 8 października. Biało-czerwonu zmierzą się z Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Z awansu będą się cieszyć dwie najlepsze drużyny.

Ranking FIVB po turnieju w Łodzi. Zmiany w światowej czołówce

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA