Kw. MŚ U-23: Dobre otwarcie turnieju w wykonaniu Polaków!

27 lip 2016, 22:11

Reprezentacja Polski juniorów zaczęła dziś w Zagrzebiu walkę w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata. W swoim pierwszym meczu przyszło im zmierzyć się z Chorwatami.

Mecz na inaugurację rozpoczął się bardzo wyrównanie, jednak to biało-czerwoni okazali się lepsza drużyną. Wygrali z przeciwnikami 25:21. Drugi set został już zagrany całkowicie pod dyktando Polaków. Podopieczni Wojciecha Serafina rozgromili przeciwników pokonując ich 25:11! Trzeci set nie rozpoczął się dobrze dla naszej reprezentacji. Na całe szczęście zdołali dogonić Chorwatów, wyjść na prowadzenie i wygrać całą partię 25:20. Tym samym Polacy zapisali na swoim koncie pierwsze w tym turnieju zwycięstwo.

Jutrzejszym rywalem biało-czerwonych będzie Bułgaria. Następnie zmierzą się kolejno z reprezentacją Słowenii, Włoch i Turcji.

Polska – Chorwacja 3:0 (25:21, 25:11, 25:20)