Kw. MŚ U-23: Dominacja Polek!

29 lip 2016, 21:11

Coraz lepiej radzi sobie w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata U-23 ekipa prowadzona przez Waldemara Kawkę. Po niełatwym zwycięstwie nad Turcją młode Polki pewnie pokonały Serbię.

Pierwsza partia rozpoczęła się od dość wyrównanej gry, jednak w okolicach drugiej przerwy technicznej polskie siatkarki “wrzuciły drugi bieg”. Po wygranym secie ich mobilizacja jeszcze wzrosła – drugą odsłonę rozpoczęły od prowadzenia 7:1. I choć Serbki, jako gospodynie turnieju, nie chciały niczego naszym zawodniczkom ułatwiać, te zapisały na swoim koncie kolejnego seta. W trzecim zaś reprezentacja Serbii stanowiła już tylko tło dla rewelacyjnie dysponowanych Biało-Czerwonych.

Ponownie świetnie spisała się Malwina Smarzek, dobry mecz ma za sobą także Julia Twardowska. Obie przyczyniły się do tego zwycięstwa, które dało Polkom ważne trzy punkty.

Jutro (30 VII) o 15:00 ekipa Waldemara Kawki zmierzy się z Bułgarią, która z kolei dzisiaj także odniosła zwycięstwo w trzech setach – z Chorwacją.

Polska – Serbia 3:0 (25:20, 25:23, 25:11)