Kw. MŚ U-23: Nieudane otwarcie turnieju dla Polek

27 lip 2016, 23:05

W serbskiej Vrnjačkiej Banji rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorek. Niestety, biało-czerwone uległy Włoszkom w trzech setach.

Włoszki prowadziły od początku pierwszego seta. Polki dogoniły je dopiero w końcówce partii, jednak ostatecznie przegrały ją na przewagi 24:26. W drugiej odsłonie biało-czerwone próbowały nawiązać kontakt punktowy z rywalkami. Niestety, tego seta również przegrały, 21:25. Trzecia partia była istnym horrorem, Polki miały kilka szans na wygranie seta i przedłużenie meczu. Niestety, po zaciętej końcówce po raz kolejny zatriumfowały Włoszki. Polki przegrały po walce na przewagi 27:29.

Swoje następne spotkanie podopieczne Waldemara Kawki rozegrają z reprezentacją Turcji.