Kw. do MŚ U-23: Polacy nadal niepokonani po zaciętej walce!

30 lip 2016, 21:32

Reprezentacja Polski U-23 prowadzona przez Wojciecha Serafina w we wspaniałym stylu wywalczyła awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w tej kategorii wiekowej. Nasi młodzi reprezentanci pokonali Włochów 3:2.

Po trzech wygranych 3:0 polskich siatkarzy czekała niełatwa przeprawa. Od pierwszych chwil wiadomo było, że mecz będzie zacięty. Pierwszy set padł jednak łupem Biało-Czerwonych i wydawało się, że po raz kolejny podopieczni Serafina pewnie zmierzają po zwycięstwo.

Tymczasem w drugiej partii Włosi się przebudzili i nie pozwalali Polakom “odskoczyć”, doprowadzając do zaciętej końcówki i zwyciężając ją.

To podrażniło Biało-Czerwonych, którzy pewnie wygrali kolejnego seta (niemały w tym udział Kamila Semeniuka i jego świetnej serii zagrywek!). Kolejną partię znów wygrali jednak rywale, choć nasi siatkarze postawili im trudne warunki.

Dość wyrównany tie-break był jednak pod kontrolą Polaków, którzy wygrywając go, zapewnili sobie awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata U-23. Włosi także są już pewni awansu.

Wobec tego wyniki mniej istotne jest jutrzejsze starcie z Turcją – ostatni mecz, jaki nasi młodzi siatkarze rozegrają w tym turnieju kwalifikacyjnym (jutro, tj. 31 lipca o godz. 15:30).

Polska – Włochy 3:2 (25:19, 26:28, 25:15, 22:25, 15:12)