Kw. do MŚ U-23: Polacy zwyciężyli turniej!

31 lip 2016, 18:55

Reprezentacja Polski U-23 pod wodzą Wojciecha Serafina rozegrała w Zagrzebiu kapitalny turniej! Mając awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata zapewniony już przed ostatnim meczem, postawiła kropkę nad “i”, pokonując 3:2 Turcję i kończąc kwalifikacje na pierwszym miejscu.

Pierwszy set, choć z kilkoma zmianami w składzie, Polacy kontrolowali niemal całkowicie, grając zupełnie zrelaksowani. W drugiej odsłonie, reprezentacja Turcji postawiła im jednak znacznie trudniejsze warunki i wygrała tę partię.

W trzecim secie, przy świetnej dyspozycji Artura Szalpuka, Biało-Czerwoni znów złapali wiatr w żagle. Swą dobrą grę kontynuowali także w czwartej partii, tam jednak, pod koniec seta, Turcy zdołali wypracować sobie minimalną przewagę i doprowadzić ją do końca. Trzeba im przyznać, że walczyli dzielnie, choć przecież najlepszy nawet wynik i tak nie dałby im awansu.

W tie-breaku podopieczni Serafina nie pozwolili już wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrywając piąty mecz z rzędu, potwierdzili swą pełną dominację w turnieju.

Polska – Turcja 3:2 (25:14, 21:25, 25:20, 22:25, 15:12)