Kw. MŚ U-23: Ważna wygrana Polek!

29 lip 2016, 15:47

W Serbii trwają kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Świata kobiet U-23. Po porażce z Włoszkami w pierwszym meczu, młode Biało-Czerwone bardzo potrzebowały zwycięstwa z Turczynkami. Choć początek spotkania tego nie zapowiadał, cel został osiągnięty.

Podopieczne Waldemara Kawki nie rozpoczęły meczu najlepiej, szybko pozwalając przeciwniczkom uzyskać kilkupunktową przewagę. Parokrotnie udało im się dogonić rywalki, w końcówce pierwszego seta górą były jednak siatkarki z Turcji.

Druga partia miała wyrównany przebieg, choć i ją nasze zawodniczki musiały oddać rywalkom. Na tablicy wyników widniało już 2:0 dla Turcji i nic nie wskazywało na to, że Polki wrócą do gry.

Tymczasem, głównie za sprawą świetnie dysponowanej Malwiny Smarzek, reprezentantkom Polski zaczęło wychodzić coraz więcej akcji. Zdecydowanie lepiej funkcjonował m.in. nasz blok. I chociaż zdobywane seriami punkty podopieczne Waldemara Kawki seriami potrafiły także tracić, wygrały trzy kolejne sety, zwyciężając Turczynki w tie-breaku i zdobywając bezcenne punkty.

Polska-Turcja 3:2 (24:26, 21:25, 25:22, 25:21, 15:12)