Strona główna Siatkówka Igrzyska Olimpijskie 2020 Kwalifikacje do IO: POLSKA OFICJALNIE GOSPODARZEM TURNIEJÓW KWALIFIKACJNYCH

Kwalifikacje do IO: POLSKA OFICJALNIE GOSPODARZEM TURNIEJÓW KWALIFIKACJNYCH

0

Polska będzie jednym z gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych pań i panów do igrzysk olimpijskich w Tokio!

Jesteśmy po wstępnych rozmowach i bardzo byśmy chcieli, żeby ten turniej odbył się w Gdańsku. To będą wakacje, początek sierpnia i ten plażowicz i wczasowicz chciałby wieczorem zobaczyć coś ciekawego. To może być bardzo fajny turniej – mówił w jednym z odcinków magazynu #7strefa prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Panie zaczną walkę o bilet na igrzyska 2 sierpnia, panowie już tydzień później, czyli 9 sierpnia. Jeżeli mowa o turnieju męskim,  zawody rozgrywane będą w Gdańsku. Co do miejsca, w którym Biało-Czerwone podejmować będą swoje rywalki trwają jeszcze negocjacje.

Do turnieju w Tokio awansuje 11 drużyn. Pewne miejsce mają juz gospodarze – reprezentacja Japonii. Pierwsza szansa na zdobycie olimpijskiego paszportu to system 6 turniejów interkontynentalnych. Awans z tego miejsca otrzymają jedynie zwycięzcy turniejów. Pozostali dostana swoją szansę na początku 2020 roku w turniejach kontynentalnych.

Podopieczni Vitala Heynena zmierzą sie w grupie D z Francją, Słowenią i Tunezją. Polki prowadzone przez Jacka Kasprzyka będą grać z Serbią, Tajlandią i Portoryko.

Źródło: polsat sport.pl

Komentarze