Kwalifikacje olimpijskie: Półfinał nie dla Polek

7 sty 2016, 20:46

Niestety sen się nie spełnił. Polskie siatkarki nie spełniły wymaganych warunków i nie awansowały do półfinału turnieju kwalifikacyjnego do IO w Ankarze. W ostatnim dla naszych siatkarek meczu uległy Włoszkom 2:3.

Pierwszy set Polki zaczęły dobrze. Ważne punkty zdobyła Pycia oraz Skowrońska (2:2). Włoszki jednak bardzo szybko osiągnęły kilku punktowa przewagę. Najpierw dynamiczny atakiem popisała się Egonu, po czym z polskim blokiem poradziła sobie Diouf (4:2). Trener Nawrocki poprosił o czas, kiedy przewaga wzrosła po nieudanej akcji Polańskiej, która kiwnęła w antenkę (6:3). Skowrońska pewnie zaatakowała z drugiej linii i Polki minimalnie odrobiły straty (8:6). Włoszki grały jednak bardzo pewnie. Orro kiwką zmyliła Pycię, a Guiggi mocno atakowała (10:6). Polki starały się pozostać w grze. Dobrą akcją popisała się Pycia (10:8), jednak bardzo szybko odpowiedziała Egonu (11:8). Kolejne znakomite akcje po stronie Włoszek. Najpierw polski blok obiła Egonu, Guiggi dołożyła punkt z zagrywki (13:8). Polki bezradne. Zaczynają popełniać błędy. W ataku pomyliła się Skowrońska, błąd przy odbiciu popełniła Jagieło (18:10). A Włoszki ciągle rewelacyjne. Tym razem piekielnie mocno zaatakowała Diouf (19:13). Polki grały bardzo zdeterminowane, jednak nie przekładało się to na zdobywanie punktów. A po stronie Włoszek cenne punkty zdobywała Egonu i Orro (24:17). Pierwszego seta piekielnie mocnym atakiem zakończyła Egonu (25:18).

Druga partia zaczęła bardzo podobnie do pierwszej. Początek partii był wyrównany. Pycia obiła blok Egonu, a mocnym uderzeniem popisała się Werblińska (2:2). Jednak, tak jak w pierwszej odsłonie, Włoszki bardzo szybko odskoczyły polskim zawodniczkom. Danesi blokiem zatrzymała Pycię, kiwała Egonu (6:3). Polskie zawodniczki grały słabo. Jagieło dwukrotnie nadziała się na blok Diouf (9:4). Na boisku pojawiła się Efimienko, która zatrzymała Guiggi i dała sygnał do walki (9:6). Włoszki nie miały jednak zamiaru pozwolić rozegrać się polskim siatkarkom. Piekielnie mocno zaserwowała Diouf, a rewelacyjnym atakiem popisała się Guiggi (13:8). Polskie zawodniczki roiły co mogły. Świetną kiwką popisała się Skowrońska (13:9). Trener Nawrocki dokonał zmiany, na parkiecie pojawiła się Tomsia. Przewaga Azzurre była już bardzo wysoka. Po nieudanej akcji Jagieło Włoszki jeszcze powiększyły przewagę (16:10). Rewelacyjną akcją na kontrze popisała się Egonu (17:11). Polki rzuciły się w pogoń za rywalkami. Punktowy blok postawiły Efimienko z Bełcik, następnie znów blok Efimienko, a w ataku skuteczna Werblińska (18:16). Diofu dopowiedziała mocnym atakiem, ale dobrym blokiem odpowiedziały Polki (20:18). Pycia pięknie z krótkiej, później dokłada asa (21:20). Egonu mocno uderzyła, odpowiada Tomsia (23:22). Rewelacyjna Egonu obiła polski blok kończąc drugą partie i pozbawiła marzeń polski zespół (25:22).

Trzecią odsłonę rewelacyjnie zaczęły Polki. Blokowała Tomsia, później obiła jeszcze blok rywalek (1:4). Z lewego skrzydła dobrze zaatakowała Jagieło, punkt dołożyła Efimienko (3:7). Włoszki grały bardzo rozluźnione. Kolejny dobry blok po naszej stronie, dodatkowo kiwką popisała się Bełcik (5:9). Polki wyraźnie prowadziły. Jednak w tej sytuacji trudno było im się cieszyć. Tomsia zaatakowała w antenkę, punkt dorzuciła Diouf (10:13). A na prawym skrzydle rewelacyjnie grała Tomsia (11:14). Włoszki stanęły. Nie walczyły już o każdą piłkę jak w dwóch pierwszych setach. Spokojnie z włoskim blokiem poradziła sobie Werblińska, punkt dorzuciła Efimienko (15:19). Włoszki zerwały się do odrabiania strat. Dwoma dobrymi zagrywkami popisała się Del Core (18:21). Polki, swoją zagrywką, sprawiały duże problemy rywalkom, a Werblińska skończyła kolejną piłkę (19:24). Włoszki obroniły kilka piłek setowych. Ostatecznie piekielnie mocnym atakiem trzeciego seta zakończyła Tomsia (22:25).

Czwartego seta zdecydowanie lepiej zaczęły Włoszki, a nasze siatkarki popełniały sporo błędów (4:1). Polki bardzo szybko odrobiły straty. Włoszki zepsuły serwis, Efimienko zablokowała Egonu i nasze siatkarki wychodzą na prowadzenie (4:6). Obie ekipy grały w tej chwili słabo. Kolejny błąd po stronie włoskiej i polska ekipa prowadziła na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Po ataku Werblińska trzymała się za brzuch. Prawdopodobnie naciągnęła mięsień. Opuściła boisko a pojawiła się Kurnikowska. Egonu popełniła błąd, Bełcik dołożyła asa i przewaga Polek wzrosła (10:13). Włoszki szybko obrabiają straty, Egon poradziła sobie z polskim blokiem, a Pycia wpadła w siatkę (14:14). Na parkiet wróciła Werblińska. Jagieło dokłada punkt z ataku, Del Core nie zdołała uratować piłki (15:18). Diouf rewelacyjnie uderzyła, Tomsia nadziała się na blok i Włoszki doprowadziły do remisu (18:18). Dobry atak wykonała Efimienko, po czym zablokowała Del Core (18:20). Rewelacyjnie, po powrocie na boisko, zaatakowała Werblińska. Czwartą odsłonę, asem serwisowym, kończy Efimienko i Polki doprowadzają do remisu w całym spotkaniu (19:25).

Tie-break od udanego ataku zaczęła Werblińska (0:1). Del Core dobrze obroniła atak Tomsi, a rewelacyjne piłki posłała Egonu (4:2). Odpowiadają Polki rewelacyjnym atakiem Jagieło. Egonu znów dała o sobie znać posyłając piekielnie mocną zagrywkę (6:3). Polki nie miały zamiaru się poddać. Po raz kolejny atakiem popisała się Werblińska i zniwelowały straty (8:7). Guiggi zdobywa punkt, Orro blokuje Tomsię (10:7). Włoszki chciały jak najszybciej zakończyć ten mecz. Del Core kiwnęła w środek boiska, Egonu trafiła z drugiej linii (13:7). W końcówce seta o sporym pechu może mówić Pycia, którą zniesiono z boiska, gdyż prawdopodobnie podkręciła kostkę. Kolejnym świetnym atakiem popisała się Werblińska (13:9). Del Core mocno uderzyła i doprowadziła do pierwszej piłki meczowej dla swojego zespołu (14:10). Dwie piękne akcje Werblińskiej, punkt dołożyła Bełcik i Polki tracą już tylko jeden punkt (14:13). Mocne uderzenie Guiggi kończy piątą partię i całe spotkanie (15:13).

Polska – Włochy 2:3 ( 18:25, 22:25, 25:22, 25:19, 13:15)