Kwalifikacje olimpijskie: Dzień III – podsumowanie

31 maj 2016, 16:31

Po trzecim dniu turnieju kwalifikacyjnego do IO, który nasi siatkarze rozgrywają właśnie w Tokio, możemy być w dobrych nastrojach. Polacy wygrywając 3:0 z gospodarzami wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli jako jedyna niepokonana drużyna. A kto jest na kolejnych miejscach i jakie wyniki dziś padły?

Kanada-Australia 3:2 (25:19, 24:26, 20:25, 29:27, 15:11)

Trzeci mecz i trzeci tie-break w wykonaniu reprezentacji Kanady, której w końcu udało się zwyciężyć w pięciosetowym boju. Pojedynek drużyny z Ameryki Północnej z Australią był zdecydowanie najbardziej emocjonującym pojedynkiem tego dnia – jako jedyny trwał dłużej niż trzy sety, a aż dwie partie zakończyły się na przewagi!

Chiny-Wenezuela 3:0 (25:16, 25:18, 25:15)

Chińczycy w tym turnieju spisują się bardzo dobrze, nawet zaskakując nieco siatkarski świat, w którym nie są zbyt znani. Po dobrej postawie w meczu z Francją i wyraźnym zwycięstwem nad Japonią przyszedł czas na rozgromienie Wenezueli, typowanej przez ekspertów do ostatniego miejsca w Tokio. Czarny scenariusz dla gości z Ameryki Południowej zaczyna się sprawdzać, tymczasem Polacy muszą jutro bardzo uważać na reprezentację Chin.

Francja-Iran 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

Choć faworyta tego pojedynku ciężko było wskazać, nikt nie spodziewał się tak jednostronnego spotkania. Dotychczas świetnie prezentujący się Irańczycy zupełnie nie potrafili postawić się reprezentacji Francji, a niewielką przewagę mieli przez chwilę wyłącznie w trzecim secie. Nie mogąc zupełnie poradzić sobie z własnymi błędami i zupełną niemocą w bloku (w pewnym momencie różnica w blokach wynosiła 9:0 na korzyść Francji!), musieli uznać wyższość Mistrzów Europy, dodatkowo rozdrażnionych po ostatniej przegranej z Polakami.