Kwalifikacje WTA Indian Wells: Zwycięski początek Świątek

5 mar 2019, 02:24

Iga Świątek pokonała Hiszpankę Larę Arruabarrenę 6:1, 6:7(6), 6:2 w eliminacjach turnieju w Indian Wells. Polka debiutuje w imprezie rangi Premier Mandatory.

Hiszpanka zajmująca 88 pozycję w rankingu WTA, została rozstawiona z numerem siódmym w kwalifikacjach. Świątek po udanym turnieju w Budapeszcie wskoczyła na 125 miejsce, które jest najwyższym w jej karierze. Pierwszy set to absolutna dominacja Polki, która w niespełna pół godziny wygrała go 6:1. W drugim secie rywalizacja była o wiele bardziej zacięta. Świątek nie wykorzystała prowadzenia 5:4 i atutu własnego serwisu oraz piłki meczowej w tie-breaku. W trzecim secie od stanu 2:2, Iga wygrała cztery gemy z rzędu, kończąc mecz przy drugim match poincie.

Polka w drugiej rundzie kwalifikacji spotka się z reprezentantką Belgii Ysaline Bonaventure (144 miejsce w rankingu WTA). Będzie to pierwsze starcie obu tenisistek. Zwyciężczyni tego meczu awansuje do drabinki głównej turnieju.

Iga Świątek (Polska) – Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:1, 6:7(6), 6:2