Strona główna Sporty zimowe Lahti 2017 Lahti 2017: Stoch deklasuje na treningach!

Lahti 2017: Stoch deklasuje na treningach!

0

Kamil Stoch wygrał dwie z trzech serii treningowych na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w Lahti! W trzecim, ostatnim treningu najlepszy okazał się Niemiec, Stephan Leyhe. Pozostali “Biało-czerwoni” również nie zawiedli…

Pierwsza seria treningowa to prawdziwy popis Polaka i powetowanie sobie porażki na średniej skoczni. Stoch skoczył z niższej, siódmej belki aż 131,5 metra i o 12,3(!) punktów wyprzedził drugiego Petera Prevca. Maciej Kot był trzeci, Dawid Kubacki ósmy, Jan Ziobro 15., Piotr Żyła 18. i niestety dopiero 42. Stefan Hula.

Wyniki I treningu MŚ w Lahti (HS 130); 27.02.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
177STOCH KamilPOL131.5787.9-1.7105.7
268PREVC PeterSLO127.5888.2-1.993.4
373KOT MaciejPOL123.5788.2-0.492.6
470FETTNER ManuelAUT122.0787.7-0.889.5
454KOUDELKA RomanCZE124.5888.3-0.489.5
658JOHANSSON RobertNOR125.0888.8-1.889.0
765STJERNEN AndreasNOR123.5889.0-2.785.4
866FREITAG RichardGER123.5888.5-2.985.2
960KUBACKI DawidPOL122.0888.9-0.784.7
1075TANDE Daniel AndreNOR119.0788.4-1.383.6
1153FANNEMEL AndersNOR120.0888.60.482.2
1257TEPES JurijSLO120.5888.6-1.181.6
1359LEYHE StephanGER120.5888.8-1.681.1
1432HILDE TomNOR124.5989.0-4.980.2
1552ZIOBRO JanPOL118.5887.9-0.278.9
1664DESCOMBES SEVOIE VincentFRA119.5888.3-2.578.4
1742FORFANG Johann AndreNOR118.0888.4-0.477.8
1867ZYLA PiotrPOL119.0888.5-3.077.0
1935POLASEK ViktorCZE121.5988.8-4.175.6
2027BRESADOLA DavideITA123.51089.2-3.574.8
2138HLAVA LukasCZE120.5988.3-4.173.8
2247AMMANN SimonSUI114.5888.40.972.8
237INSAM AlexITA125.01189.8-3.772.5
2434VANCURA TomasCZE119.0988.2-3.971.3
2546SCHIFFNER MarkusAUT113.5888.71.171.2
2629SAKUYAMA KentoJPN121.51089.2-4.570.2
2740BICKNER KevinUSA117.5988.6-2.769.8
2862GEIGER KarlGER114.5888.6-2.569.4
2916PEIER KillianSUI119.01089.5-1.468.8
3033ROMASHOV AlexeyRUS117.5988.2-5.067.5
3119AALTO AnttiFIN118.01089.5-1.267.2
3248LANISEK AnzeSLO111.0888.61.467.0
3345SCHLIERENZAUER GregorAUT111.5888.30.466.9
3439COLLOREDO SebastianITA116.0988.3-4.065.8
3574PREVC DomenSLO108.5787.9-0.665.4
3528DESCHWANDEN GregorSUI118.51089.2-3.965.4
3761KOFLER AndreasAUT112.0888.6-2.465.0
3850DAMJAN JernejSLO109.5887.41.063.9
3937MAEAETTAE JarkkoFIN114.5988.9-4.862.3
4041BOYD-CLOWES MackenzieCAN112.5989.1-1.362.2
4113SCHULER AndreasSUI117.01088.9-5.261.4
4249HULA StefanPOL107.5888.41.761.0
4323KOBAYASHI RyoyuJPN114.01089.2-1.459.8
4444JANDA JakubCZE107.5888.00.259.5
4520RHOADS WilliamUSA113.01089.2-1.058.4
4626GLASDER MichaelUSA112.51089.4-3.055.5
472LARSON CaseyUSA115.51189.9-4.155.0
4811ASIKAINEN LauriFIN112.51089.1-5.053.5
4924KARLEN GabrielSUI110.01088.4-2.351.7
509NOMME MarttiEST109.01088.6-4.248.0
5115ZOGRAFSKI VladimirBUL107.01088.5-1.247.4
5214SERGEEV MaksimRUS107.01088.2-3.645.0
536AIGRO ArttiEST109.01188.7-3.543.9
5421IPCIOGLU Fatih ArdaTUR101.01088.7-1.836.0
5510MAURER JoshuaCAN99.01089.2-5.229.0
561KALINICHENKO VitaliyUKR99.01189.1-2.526.9

Drugi trening to kolejny popis Stocha. Tym razem przewaga tak duża już nie była bo wynosiła już “tylko” 2,4 punktu nad Norwegiem Andreasem Stjernenem. Pozostali Polacy również i tym razem spisali się bardzo dobrze. Kot po skoku na 124. metr był czwarty, Kubacki z taką samą odległością uplasował się na piątym miejscu, Jan Ziobro ponownie był 15., a tuż za nim wylądował Piotr Żyła. Ponownie od reszty stawki odstawał Stefan Hula, który po skoku na 108. metr został sklasyfikowany na 46. miejscu.

Wyniki II treningu MŚ w Lahti (HS 130); 27.02.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
177STOCH KamilPOL126.0787.9-0.387.5
265STJERNEN AndreasNOR124.0788.60.985.1
358JOHANSSON RobertNOR125.5988.4-2.084.9
473KOT MaciejPOL124.0788.1-0.184.1
560KUBACKI DawidPOL124.0988.4-1.382.9
653FANNEMEL AndersNOR126.5888.7-2.481.3
754KOUDELKA RomanCZE122.0987.90.481.0
868PREVC PeterSLO118.0787.46.179.5
975TANDE Daniel AndreNOR121.5788.5-1.877.9
1070FETTNER ManuelAUT119.5787.70.876.9
1142FORFANG Johann AndreNOR124.0989.31.475.8
1266FREITAG RichardGER120.0787.9-1.775.3
1361KOFLER AndreasAUT118.5988.3-0.773.6
1464DESCOMBES SEVOIE VincentFRA117.5787.60.072.5
1552ZIOBRO JanPOL123.5988.5-2.371.2
1667ZYLA PiotrPOL116.5787.50.471.1
1759LEYHE StephanGER116.0988.3-1.768.1
1857TEPES JurijSLO114.0988.11.767.9
1935POLASEK ViktorCZE118.0988.82.365.9
1927BRESADOLA DavideITA119.0988.80.565.9
2144JANDA JakubCZE118.5988.80.765.2
2246SCHIFFNER MarkusAUT118.5989.40.665.1
2345SCHLIERENZAUER GregorAUT117.5989.10.963.6
2416PEIER KillianSUI117.5988.90.563.2
2519AALTO AnttiFIN116.0989.12.062.0
2647AMMANN SimonSUI117.0988.9-0.261.6
2748LANISEK AnzeSLO117.0988.9-1.860.0
2840BICKNER KevinUSA115.0988.91.759.9
2934VANCURA TomasCZE114.5988.61.558.8
3037MAEAETTAE JarkkoFIN112.5989.03.757.4
3123KOBAYASHI RyoyuJPN113.0989.01.756.3
3232HILDE TomNOR111.0989.04.755.7
3339COLLOREDO SebastianITA112.0988.52.555.3
3433ROMASHOV AlexeyRUS112.0988.52.255.0
3562GEIGER KarlGER108.5788.1-1.954.4
3650DAMJAN JernejSLO112.5987.9-0.153.6
3741BOYD-CLOWES MackenzieCAN112.0989.20.753.5
3814SERGEEV MaksimRUS113.0987.9-1.553.1
3938HLAVA LukasCZE110.0988.62.251.4
4074PREVC DomenSLO106.0787.6-1.450.4
417INSAM AlexITA108.5988.83.850.3
4229SAKUYAMA KentoJPN107.5988.92.447.1
4313SCHULER AndreasSUI108.0988.60.546.1
4411ASIKAINEN LauriFIN107.5988.70.545.2
4520RHOADS WilliamUSA107.5988.80.044.7
4649HULA StefanPOL108.0988.7-1.544.1
4728DESCHWANDEN GregorSUI104.5988.94.043.3
482LARSON CaseyUSA104.5988.93.843.1
4924KARLEN GabrielSUI105.0988.12.342.5
496AIGRO ArttiEST105.0988.02.342.5
5126GLASDER MichaelUSA97.5989.03.129.8
5221IPCIOGLU Fatih ArdaTUR99.0988.50.129.5
5315ZOGRAFSKI VladimirBUL96.0988.1-1.822.2
5410MAURER JoshuaCAN89.5988.92.815.1
559NOMME MarttiEST88.5988.24.214.7
563KRATOV IlyaKAZ85.5988.22.87.9
571KALINICHENKO VitaliyUKR83.5988.11.42.9
5878SARKISIANI ArturGEO73.0787.1-1.40.0
5822KOROLEV AlexeyKAZ80.0988.31.00.0
5812NOGIN RomanKAZ72.0988.41.30.0
588KARPENKO NikolayKAZ78.5988.52.30.0

Ostatni trening niespodziewanie wygrał Niemiec Stehpan Leyhe, który skoczył aż 129,5 metra i wyprzedził o 1,5 punktu Daniela Andre Tande. Trzeci był Stoch, który do zwycięzcy stracił zaledwie 2,3 punktu. Tym razem trochę słabiej spisali się Kot i Kubacki, którzy zajęli odpowiednio 13. i 12. miejsce. Trochę lepiej z kolei skoczył Żyła plasując się na 9. miejscu. Swój poziom utrzymał także Jan Ziobro zajmując 21. miejsce. Najsłabszy tradycyjnie był Stefan Hula lądując tym razem na 31. miejscu.

Wyniki III treningu MŚ w Lahti (HS130); 27.02.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
159LEYHE StephanGER129.5989.51.585.8
275TANDE Daniel AndreNOR128.5888.9-3.084.3
377STOCH KamilPOL124.5787.8-1.683.5
470FETTNER ManuelAUT126.0888.5-2.080.8
542FORFANG Johann AndreNOR128.0989.1-0.980.7
661KOFLER AndreasAUT124.0888.70.779.9
768PREVC PeterSLO125.0888.3-2.878.2
866FREITAG RichardGER124.0888.6-1.377.9
967ZYLA PiotrPOL124.0888.5-1.577.7
1053FANNEMEL AndersNOR126.0989.0-0.577.5
1157TEPES JurijSLO125.0989.10.076.2
1260KUBACKI DawidPOL122.0888.90.075.6
1373KOT MaciejPOL123.0888.7-2.275.2
1464DESCOMBES SEVOIE VincentFRA121.5888.20.475.1
1532HILDE TomNOR121.5989.20.370.2
1665STJERNEN AndreasNOR119.0889.1-0.270.0
1746SCHIFFNER MarkusAUT121.0989.30.569.5
1835POLASEK ViktorCZE121.0988.9-0.468.6
1947AMMANN SimonSUI121.0988.9-0.968.1
2058JOHANSSON RobertNOR121.0989.4-1.167.9
2152ZIOBRO JanPOL120.0988.60.367.5
2250DAMJAN JernejSLO119.0988.2-0.864.6
2374PREVC DomenSLO116.0888.3-1.763.1
2439COLLOREDO SebastianITA118.0988.6-1.062.6
2533ROMASHOV AlexeyRUS117.5988.5-1.461.3
2644JANDA JakubCZE116.0988.70.460.4
2738HLAVA LukasCZE117.0988.8-1.560.3
2819AALTO AnttiFIN116.5989.1-0.860.1
297INSAM AlexITA117.5989.0-3.858.9
3045SCHLIERENZAUER GregorAUT114.5989.01.558.8
3149HULA StefanPOL116.0989.0-1.958.1
3248LANISEK AnzeSLO115.0989.1-0.957.3
3337MAEAETTAE JarkkoFIN116.0989.0-3.156.9
3462GEIGER KarlGER113.0888.5-2.656.8
3534VANCURA TomasCZE115.0988.4-1.656.6
3616PEIER KillianSUI114.5989.1-0.956.4
3740BICKNER KevinUSA114.5989.1-2.754.6
3841BOYD-CLOWES MackenzieCAN113.0988.9-2.052.6
3927BRESADOLA DavideITA111.0988.61.552.5
406AIGRO ArttiEST113.5988.0-3.352.2
4123KOBAYASHI RyoyuJPN110.5988.81.051.1
4229SAKUYAMA KentoJPN111.0988.9-0.650.4
432LARSON CaseyUSA110.0988.9-0.848.4
4411ASIKAINEN LauriFIN109.5988.6-0.847.5
4526GLASDER MichaelUSA108.5988.80.747.2
4628DESCHWANDEN GregorSUI107.0988.80.344.1
4713SCHULER AndreasSUI106.5988.70.343.2
4824KARLEN GabrielSUI105.5988.21.342.4
499NOMME MarttiEST104.5988.1-3.635.7
5014SERGEEV MaksimRUS102.0988.00.835.6
5121IPCIOGLU Fatih ArdaTUR100.5988.80.832.9
5220RHOADS WilliamUSA100.5988.8-0.631.5
5310MAURER JoshuaCAN92.5988.5-2.814.9
5415ZOGRAFSKI VladimirBUL90.0988.11.214.4
553KRATOV IlyaKAZ87.5988.3-1.77.0
568KARPENKO NikolayKAZ88.0988.3-4.35.3
5722KOROLEV AlexeyKAZ84.0988.41.33.7
5878SARKISIANI ArturGEO74.5988.3-0.30.0
5812NOGIN RomanKAZ73.0988.1-1.50.0
581KALINICHENKO VitaliyUKR81.0988.1-0.10.0

Komentarze