Łatwe zwycięstwo Czarnych Radom

22 gru 2016, 20:44

Dziś został rozegrany zaległy mecz z 4 kolejki PlusLigi, w którym to MKS Będzin na swoim boisku podjął zespół z Radomia.

Pierwszy set zaczął się dość wyrównanie dla obu drużyn (2:2). Dobre obrony z obu stron w dalszym ciągu dawały remis (5:5). Przy trzy punktowym prowadzeniu gości o czas poprosił trener Będzina (5:8). Zepsuty atak Kyel`a Russella nie pomogła jego zespołowi (9:14). Punktowy blok Tomasza Fornala dał sześć punktów przewagi (11:17). Dwa udane ataki  Emanuela Kohuta powiększyły przewagę jego zespołu (13:20). Pierwszego seta zakończył skuteczny atak Wojciecha Żalińskiego 18:25.

Partia druga na początku lepiej zaczęła się dla radomian (2:3). Doskonałe ataki Bartłomieja Bołądzia dały prowadzenie jego zespołowi (6:9). Błędy własne w drużynie gospodarza, oraz as serwisowy ze strony Davida Smitha dał prowadzenie czarnym (8:12). Mocne stabilne bolki postawione przez radomian przyniosły skutek (12:16). Doskonała dyspozycja Wojciecha Żalińskiego, dało wyraźne prowadzenie gościom (15:19). Dobre ataki Marcina Walińskiego, dzięki czemu Będzin odrabia starty (20:23). Drugą partie również wygrał zespół gości 20:25.

Po 10-minutowej przerwie to zespół z Radomia prowadził (0:3). Siatkarski nokaut na hali w Sosnowcu zapieczętował punktowy blok Wojciecha Żalińskiego (0:8). Po przerwie na żądanie, Będzin zdobył trzy punkty (3:10). Lekka odbudowa w zespole gospodarzy (9:13). Udany blok Dawida Wocha, pomniejszył starty MKS-u (12:14). Skuteczny atak Nathana Robertsa dał remis gospodarzom (18:18). Kolejne świetne zagrania z obu stron dały remis (21:21). Dwa asy serwisowe Michała Kędzierskiego dały pewne zwycięstwo Radomianom 22:25.

MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom 0:3 (18:25, 20:25, 22:25)

MVP: Michał Kędzierski

MKS Będzin: Waliński, Woch, Roberts, Kozub, Ratajczak, Żłobecki, Kowalski, Seif, Przybyła, Stysiał, Wojtaszkiewicz, Piotrowski, Potera, Peszko, Russell, Rejno, Araujo Rodrigues

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Ostrowski, Wiese, Urbanowicz, Żaliński, Kędzierski, Zwiech, Ziobrowski, Watten, Filipowicz, Kohut, Smith, Fornala, Gonciarz